Arch Linux Hyprland tuşları nasıl Windows gibi yapılır?

Efrect

Centipat
Birisinin oluşturduğu hazır bir Hyprland Config'ini kopyaladım ve Hyprland kurdum. Ama bütün tuşlar çok değişik bir sürü tuş var ve ezberlemesi imkansız gibi. Bir de pencereleri sürükleyemiyorum. Config dosyasından baktım 2 3 tuşu basınca sürükleniyormuş ama Windows cinnamon GNOME gibi sağa sola sürükleyince yapışmıyor. Bu ayarları mesela pencere sürüklemeyi sol mouse tuşu ile tutup sürükleyerek yapmak, sağa sola sürükleyince yarı ekran moduna girmesi (yapışması), pencere kapatmayı alt+F4 ile yapmak vs. kısacası bütün kısayolları Windows kısayollarıyla aynı yapabilir miyim? Ya da böyle bir Config dosyası vs. var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hyprbars yükleyip, bardan tutup sürükleme muhabbetini ekleyebilirsin. Bulursun ona uygun config muhtemelen. Alt+F4 vesaire de yaparsın. Keybinds'ın olduğu dosyayı ona göre modifiye et.

Birisinin oluşturduğu hazır bir Hyprland Config'ini kopyaladım ve Hyprland kurdum. Ama bütün tuşlar çok değişik bir sürü tuş var ve ezberlemesi imkansız gibi. Bir de pencereleri sürükleyemiyorum. Config dosyasından baktım 2 3 tuşu basınca sürükleniyormuş ama Windows cinnamon GNOME gibi sağa sola sürükleyince yapışmıyor. Bu ayarları mesela pencere sürüklemeyi sol mouse tuşu ile tutup sürükleyerek yapmak, sağa sola sürükleyince yarı ekran moduna girmesi (yapışması), pencere kapatmayı alt+F4 ile yapmak vs. kısacası bütün kısayolları Windows kısayollarıyla aynı yapabilir miyim? Ya da böyle bir Config dosyası vs. var mı?

Arkadaş yönetimini söylemiş o yüzden geri sildim mesajı. Eksik biliyormuşum kusuruma bakmayın.

Hyprbars yükleyip, bardan tutup sürükleme muhabbetini ekleyebilirsin. Bulursun ona uygun Config muhtemelen. Alt+F4 vesaire de yaparsın. Keybinds'ın olduğu dosyayı ona göre modifiye et.

Peki hocam Windows'taki gibi tutup sağa sola sürükleyince yapışma muhabbetini nasıl yapacağız.

1712937099126.png

Bu hatayı veriyor kuramıyorum hyprbars ı
Update yap diyor Update yapınca da aynı hatayı veriyor.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı