Arch Linux sistemimdeki diğer diske erişemiyorum

User not found

Decipat
Makaleler
1
Sistemime Arch Linux kurdum, fakat yaşadığım bazı sorunlar var.
1 - Ses gelmiyor, ses karıştırıcısı'nı açmak istediğimde böyle bir dizin veya dosyanın olmadığını söylüyor. Komut: "pavucontrol".
2 - Sistemimdeki diğer diske erişemiyorum. Diskin 2 bölümü var, NTFS ikisi de.

Son düzenleme:
Diğer diskler sistem başlangıcında otomatik olarak mount edilmiş olmuyor, o nedenle göremiyorsunuz. Herhangi bir disk yönetim yazılımıyla bu sorunu çözebilirsiniz (gparted veya gnome-disk-utility gibi). Veya aşağıdaki rehberdeki gibi komut girerek de halledebilirsiniz:

Ses karıştırıcısı olarak pavucontrol açmaya çalışıyor muhtemelen. Ancak kurulum aşamasında kurmadığınız için de sonuç alamıyorsunuz. Bunu da PulseAudio kurarak çözebilirsiniz diye düşünüyorum.

pacman -S pulseaudio komutu ile kurulum yapın, sistemi yeniden başlatmanız gerekebilir.

Düzenleme: Mesajı düzenlediniz mi bilmiyorum ancak pavucontrol olduğunu belirtmemiştiniz ilk başta sanırım, pavucontrol PulseAudio bağımlılıkları arasında mı bilmiyorum (olması gerekir) ancak PulseAudio kurduktan sonra dahi aynı hatayı alıyorsanız bir de manuel olarak pavucontrol kurun.

Son düzenleme:
Archman geliştirici üyesiyken burada ve burada disk ile ilgili paylaşımda bulunmuştum, işinize yarayabilir.

Ses sürücülerini kurmadıysanız kurun.
Kod:
pacman -S alsa-utils pulseaudio pulseaudio-alsa pavucontrol pulseaudio-bluetooth pulseaudio-zeroconf gst-libav gst-plugins-bad gst-plugins-base gst-plugins-good gst-plugins-ugly

Son düzenleme:
Archman geliştirici üyesiyken burada ve burada disk ile ilgili paylaşımda bulunmuştum, işinize yarayabilir.

Ses sürücülerini kurmadıysanız kurun.
Kod:
pacman -S alsa-utils pulseaudio pulseaudio-alsa pavucontrol pulseaudio-bluetooth pulseaudio-zeroconf gst-libav gst-plugins-bad gst-plugins-base gst-plugins-good gst-plugins-ugly

Ses sorunu çözüldü, fakat benim aradığım bu değil. Diskler hiç gözükmüyor. Sadece Dosya sistemi.

Geri
Yukarı