ARGB kontolcülü sıvı soğutma önerisi

ulasttc

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X.
Kasa: GameGaraj dlm23 siyah tempered glass mid Tower kasa.
Kasa üzerinde: Önde 3, arkada 1 adet fan var.

İyi bir ARGB (özellikle kontrolcülü) sıvı soğutma arıyorum.
Önerileriniz nelerdir.

Bütçe varsa kesinlikle Corsair.

USB Header bağlantılı sıvı soğutmaları ile sıvı soğutmayı anakart ile değil iCUE yazılımı ile detaylı kontrol edebilirsin.

Ayrıca RGB programlama konusunda Corsair ürünleri diğer ürünlere göre çok çok üst seviyede.
Kasadaki fanları'da daha sonra Corsair ile güncelleyip güzel bir RGB programlama yapabilirsiniz.

Corsair'de her 1 LED için ayrı programlama bile yapabilirsiniz.

NZXT ve Thermaltake modellerinde de aynı durum geçerli ama fiyat olarak onlar biraz daha fazla.

Bütçe varsa kesinlikle Corsair.

USB Header bağlantılı sıvı soğutmaları ile sıvı soğutmayı anakart ile değil iCUE yazılımı ile detaylı kontrol edebilirsin.

Ayrıca RGB programlama konusunda Corsair ürünleri diğer ürünlere göre çok çok üst seviyede.
Kasadaki fanları'da daha sonra Corsair ile güncelleyip güzel bir RGB programlama yapabilirsiniz.

Corsair'de her 1 LED için ayrı programlama bile yapabilirsiniz.

NZXT ve Thermaltake modellerinde de aynı durum geçerli ama fiyat olarak onlar biraz daha fazla.
Doğru. Ancak o kadar bütçe malesef yok

ee bütçe 2800 demişsiniz

mesela

ee bütçe 2800 demişsiniz

mesela
H115i Sıvı Soğutmayı aldım. Ancak bu sefer de kasaya uymadı. Zaten tahmin ediyodum kasayı da değiştirmenin zamanı gelmişti
Ee varsa kasa önerilerinizi de alayim dostlar 😀

Bütçe varsa güzel bir fan seti olan ve eğer yer varsa masada yada odada 2 odalı olan kasalardan öneririm şahsen.

Kasa biraz demirbaş o yüzden hep söylerim kasa alırken alabileceğinizin en iyisini alıp yıllarca kullanın. Mesela benim Air540 kasam 3 sistem gördü :)

Bu arada hayırlı olsun çok doğru bir tercih olmuş sıvı soğutma konusunda.

Bütçe varsa güzel bir fan seti olan ve eğer yer varsa masada yada odada 2 odalı olan kasalardan öneririm şahsen.

Kasa biraz demirbaş o yüzden hep söylerim kasa alırken alabileceğinizin en iyisini alıp yıllarca kullanın. Mesela benim Air540 kasam 3 sistem gördü :)

Bu arada hayırlı olsun çok doğru bir tercih olmuş sıvı soğutma konusunda.
Çok teşekkür ederim dostum. Sayende gerçekten güzel bir sıvı soğutma almış oldum. Ancak bu ay biraz fazla açıldık malum.. Daha uygun fiyatlı bir kasa arayışındayım

Kasanın ön tarafı mutlaka Mesh olsun. Cam vs olmasın. Bir çok kasa görsellik olarak şuan ön tarafı cam olarak sunuluyor ve ufacık yerlerden hava alıyor kasa. Bu bence uygun bir durum değil.

Ayrıca mutlaka sıvı soğutma yukarı takılabilen bir model olsun. Neden diye sorarsan içerideki havayı dışarı atarken sıvı soğutmayı soğutmak daha mantıklıdır. Kasanın ön tarafı dediğim gibi iyi hava alan bir model ise ve önde 3 tane 120mm fan varsa genelde en alttaki fan ekran kartının önüne temiz hava üfler. Ortadaki fan ekran kartının direkt kendisine hava üfler soğutmaya faydalı olur. 3. fan ise egzoz fanı ile kombine bir hava akışı yaratıp sıvı soğutmanın önüne temiz ve serin havayı taşır.

Bu nedenle ön tarafında 3x120 yada 2x140 olan ve mutlaka egzoz fanı olan. Sıvı soğutucu yukarı takılacak uygunlukta boşluk olan model almalısın.

Bütçe nedeniyle marka öneremiyorum benim önerebileceklerime bir göz attım genelde 1500-2000 arasına çıkıyor fiyat :D

Peki sıvı soğutmayı öne taksak ne olur diyebilirsin. Bu durumda yaklaşık 30-40 derece arasında çalışan radyatörden geçen hava ısınıp o şekilde ekran kartına yönelir. Kısaca kasa içine ısınan bir hava sokmuş oluruz. Genelde olarak kasa içi sıcaklıklarda da ufak bir artış olur.

Geri
Yukarı