ARGB kontolcülü sıvı soğutma önerisi

Kasanın ön tarafı mutlaka mesh olsun. Cam vs olmasın. Birçok kasa görsellik olarak şu an ön tarafı cam olarak sunuluyor ve ufacık yerlerden hava alıyor kasa. Bu bence uygun bir durum değil.

Ayrıca mutlaka sıvı soğutma yukarı takılabilen bir model olsun. Neden diye sorarsan içerideki havayı dışarı atarken sıvı soğutmayı soğutmak daha mantıklıdır. Kasanın ön tarafı dediğim gibi iyi hava alan bir model ise ve önde 3 tane 120mm fan varsa genelde en alttaki fan ekran kartının önüne temiz hava üfler. Ortadaki fan ekran kartının direkt kendisine hava üfler soğutmaya faydalı olur. 3. fan ise egzoz fanı ile kombine bir hava akışı yaratıp sıvı soğutmanın önüne temiz ve serin havayı taşır.

Bu nedenle ön tarafında 3x120 ya da 2x140 olan ve mutlaka egzoz fanı olan. Sıvı soğutucu yukarı takılacak uygunlukta boşluk olan model almalısın.

Bütçe nedeniyle marka öneremiyorum benim önerebileceklerime bir göz attım genelde 1500-2000 arasına çıkıyor fiyat :D

Peki sıvı soğutmayı öne taksak ne olur diyebilirsin. Bu durumda yaklaşık 30-40 derece arasında çalışan radyatörden geçen hava ısınıp o şekilde ekran kartına yönelir. Kısaca kasa içine ısınan bir hava sokmuş oluruz. Genelde olarak kasa içi sıcaklıklarda da ufak bir artış olur.

İşlerim dolayısıyla foruma giremedim kusura bakmayın.

Cooler Master H500 kasa aldım ve montajını gerçekleştirdim.
Bu ay aç gezeceğiz artık 😀

Önerileriniz için tekrar teşekkür ederim.

İşlerim dolayısıyla foruma giremedim kusura bakmayın.

Cooler Master H500 kasa aldım ve montajını gerçekleştirdim.
Bu ay aç gezeceğiz artık 😀

Önerileriniz için tekrar teşekkür ederim.
Ön tarafı Mesh modeli almışsınızdır inş diyorum ve güzel günlerde kullanın :)

Yeni konular

Geri
Yukarı