Çözüldü Ark oynarken mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rovz58

Hectopat
Merhaba.
Bilgisayarım Ark oynarken mavi ekran hatası veriyor ama LoL, Valorant, Dying Light vb. oyunlarda mavi ekran hatası vermiyor. Dün arkadaşlarla arka başlayalım dedik en son yaklaşık 1.5 2 sene önce Ark oynarken (PC aynı hiçbir şeyi değişmedi) sorun yoktu bayağı oynamıştık sonra salmıştık Ark'ı. Şimdi yine başlayalım dedik ama Ark oynarken yani böyle oyuna giriyorum 15- 20dk bazen 30dk sonra mavi ekran alıyorum. DDU ile sürücüleri silip yüklemek naafile sorunu çözmüyor.

Minidump:Minidump - Google Drive

Çözüm
Donanımsal bir sorunu yazılımsal olarak çözmek imkansız değil mi?

Nafile midir bilemeyiz. Aldığın hata ekran kartı sürücüsünün zaman aşımına uğramasından dolayı oluyor. Başka bir şekle büküp sunamaz kimse sana. Ark ile ilgili spesifik bir durum da yok. Sürücü uyumsuzluğu olabilir ya da bu konuda oyun grafik ayarlarını gözden geçirmen gerekebilir.

Kasayı açtım baktım işlemcinin fanı yerinden oynamış overheat yüzünden mavi ekran alıyormuşum. Başka Oyunlarda'da almaya başlayınca kasaya baktım. Yani sorunun ekran kartıyla yakından uzaktan ilgisi yokmuş.
Biliyorum o yüzden bu çözümü söylemeyin diye naafile yazdım işe yaramıyor.

Nafile midir bilemeyiz. Aldığın hata ekran kartı sürücüsünün zaman aşımına uğramasından dolayı oluyor. Başka bir şekle büküp sunamaz kimse sana. Ark ile ilgili spesifik bir durum da yok. Sürücü uyumsuzluğu olabilir ya da bu konuda oyun grafik ayarlarını gözden geçirmen gerekebilir.

Donanımsal bir sorunu yazılımsal olarak çözmek imkansız değil mi?

Kasayı açtım baktım işlemcinin fanı yerinden oynamış overheat yüzünden mavi ekran alıyormuşum. Başka Oyunlarda'da almaya başlayınca kasaya baktım. Yani sorunun ekran kartıyla yakından uzaktan ilgisi yokmuş.

Çözüm

Geri
Yukarı