Aşağı kattan yukarı kata Ethernet kablosu nasıl çekilir?

Kutay Morgan

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam yaklaşık 1 yıldır yaşadığım büyük bir sorun var, 2 katlı bir evde oturuyorum benim odam üst katta kalıyor alt kattan üst kata Ethernet kablosu çekmeye kötü bir görüntü oluşturacağı için ailem karşı çıkıyor. Prizden çektirmek istediğimde ise 2 elektrikçi ile konuştum ikisi de alt kattan üst kata çekemiyoruz dediler. Türk Telekom'un kendisiyle de konuştum onlarda yapamayız dediler. İlk başta internet yaydırıcı kullanarak devam etmiştim fakat eski performansını kaybettiği için ve internetin tam performansını kullanamadığımı fark edince yeni bir internet yaydırıcı aldım, onun da Ethernet girişi yokmuş. Fiber internetimi yeni satın aldığım yaydırıcıya o yaydırıcıdan da öbür yaydırıcıya bağlayarak 5-6 ay gibi bir süre kullandım fakat iyice internet performansım düştü. Ana modemden bir şekilde kesinlikle bilgisayarıma Ethernet kablosu çekmem lazım fakat nasıl yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok.

Dosya Ekleri

• 20240506_183720.jpg
    20240506_183720.jpg
    91,8 KB · Görüntüleme: 30
  • 20240506_183726.jpg
    20240506_183726.jpg
    164,5 KB · Görüntüleme: 26
  • 20240506_183806.jpg
    20240506_183806.jpg
    142,8 KB · Görüntüleme: 24
Eğer iki katın eletrik tesisatı tek parça ise powerline adaptör ile kolayca işinizi halledebilirsiniz. Cihazı aldıktan sonra ihtiyacınız olan modemin yanında bir priz, internetin olacağı odada bir priz. Kablo derdi yok, tertemiz internet aktarımı.

Perde beton biraz ses yapabilir ama değer mi fikir almak lazım, üst kattan en yakın bir yerden alt kata bir delik açın.

Eğer yorumum da sıkıntı olabilecek bir durum varsa şikayet edin veya silin.

Odadaki TV anten prizinin alt katta buatı varsa, Ethernet kablosunu onun ucuna bağlayıp yukarı çekebilirsiniz.

Aynın şekilde telefon prizi varsa aynı amaçla kullanılabilir.

Eğer iki katın eletrik tesisatı tek parça ise PowerLine adaptör ile kolayca işinizi halledebilirsiniz. Cihazı aldıktan sonra ihtiyacınız olan modemin yanında bir priz, internetin olacağı odada bir priz. Kablo derdi yok, tertemiz internet aktarımı.

Hocam hiç uğraşmadan ben o fiber modemi üst katta başka bir yere taşıyamaz mıyım acaba? Örneğin ilk fotoğraftaki priz. Birkaç gündür eve yakın değildim biraz geç cevapladım kusura bakmayın.

Ethernet çekeceğine fiber kabloyu çeksen, modemi pc yanına taşısan.
Çünkü fiber kablo çok ince ve kablo kanallarından kolay geçer ya da görüntü kirliliği olmasın diye kolay gizlenir. Kablo kabalı kullanırsın gerekirse ev içinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı