Aşk nasıl bir duygu?

elinden tutup hiç bırakmayacak, sanki onunla aşırı sürekli olarak iletişim halinde olmak istemek, sürekli onu düşünmek mi aşktır?
Bence aşk budur. Günümüzde herkes az çok güzel olabilir. Ben günümüzde arkadaş olmanın bile zor olmasını söyledim, ne bileyim bir kız arkadaşın olması onla dertleşmek bile güzeldir bakarsın sonra sevgili olursun. Ben böyle düşündüm hep. Özünde kendini geliştirirsen gelir, red yeme acayip basit korku çok kişi var. Önemli olan cidden travma bırakmaması gerek, çünkü biliyorum. Kızı ilgiyi veriyor veriyor, kız da onu seviyormuş gibi yapıyor yıllar geçiyor sonra kız başka erkeklerle el ele tutuştuğunu vs görüyor. Kötü duygudur yani.

Çok çocukça tavırlar arttı sosyal medyanın bu kadar yayılmadığı dönemde olsaydık daha iyiydi herkes iki günde unutup başka birini falan buluyor. O yüzden emin olun iyice. Fakat mümkün yine. Ben daha uzun güzel bir aşk yaşamak isterim. Sonu olunca da eyvallah demesini bilmeliyiz.

Bu arada aramızda problem yok sadece o zamanlarda bir erkekten alabildiğim dostluktan daha fazlasını almıştım her anımda yanımda olan birisi, beraber büyüdük neredeyse. O zamanlar telefonum olmadığı için sosyal medyası yok ama annem babam tanıyor zaten ama ben liseyi açıktan okuduğum için araya mesafe koydum sonuçta aşk değil aramızda sadece dostluk var cidden kardeş gibiyiz sadece dostum en kötü anımda yanımda olacak birisi kız zaten sert mizaçlı neyin ne olduğunu iyi bilen birisi ben arkadaşlığımı hep buna bakarak seçtim, o da biliyor bunu. Yoksa karakterime uyan birisi olursa tabii bir ömür sürdürmek için çabalarım.

Benim arkadaşlıklarım herkes annesini babasını tanırdı sokakta oyun oynardık, sokaklar güvenliydi, parkta dolaşırdık bir şeyler yapardık herkes samimi herkes güvenilirdi herkes özünde cidden çok iyi insanlardı sevgilim olmadı zaten sadece arkadaş olarak cidden hepsi özünde çok iyi insanlardı ama bir yerde arkadaşlık bozuluyor zaten. Yaramazlık yapıyordum bir erkek arkadaşıma uçak yapıp kafasına atıyorsam kızlara da uçak yapıp kafasına falan atıyordum. Hepsi ordan burdan tanıdığım güvendiğim annesini babasın dayısını tanıdığım insanlar. Bir gün sokağa düşsem gidebileceğim güvenileceğim çok kişi var.

O günleri özledim sadece. Tiple oyla boyla bunun alakası yok. Okul kısmı sadece eğlence samimi olduğun eğlendiğin güldüğün arkadaş ortamı sadece. Çok bozuldu insanlar iğrençleşti iyice.

Şu an tam olarak ilerde iyi bir eşe sahip olduğunu düşündüğüm birisi var, sürekli onu düşünüyorum yemekten falan kesildim iyice, bu duygu biraz kötü ve bundan dolayı kendime kızıyorum ama elimde olan bir şey değil sonuçta duygularımla hareket ediyorum ama şu an toparladım uzun bir hikaye olacak gibi de sonu kötü bitecekse şu an direkt bitmesi daha iyi direkt mevzuya gireceğim olacaksa olur olmayacaksa canı sağ olsun ama ben sadece araya başka şeylerin girmesini pek istemiyorum ama kavuşamayan bir hikaye olacak gibi. İnsanı çok tüketiyor bu duygu kalbin çarpıyor daha duygusal yaklaşıyorsun ellerin ayakların birbirine dolaşıyor falan ama şu an rahatım. Bakalım ne olacak. Güncellerim buraya zaten.

Bizim Türkiye'de bir kız bir erkek arkadaş olması için aşk mı olmalı, ben kendime güveniyorum aşık olabileceğim kadın tipi çok az var zaten, o kız öyle birisi değilse aşık olmayacağım belli zaten. Ben dost istiyorum arkadaş istiyorum, gülüp eğlenmek istiyorum herkes birbirinie aşık olduğu için o arkadaşlık grubu bozuluyor zaten. Hiçbiri de "sevgili" olup hayatımın belli bir süre geçirebileceğim insanlar değil zaten, dışarıdaki kız veya erkek ayak uydurumaz tabii. Yoksa aşkın ne demek olduğunu biliyorum veya sevmenin, nasıl sevilmesi gerektiğini biliyorum. Kimsenin kalbini de kırmam zaten. Olmayacak kişilere aşık olup arkadaş grubunu bozuyorsunuz bir tane kız kalmıyor gülüp eğlenip dertleşebileceğim insan. Senin arkadan iş çeviren birisi olursa bu aldatmaya her türlü girer. Sevmenin ne demek olduğunu biliyorum yoksa. Herkese hak ettiği kadar değer veriyorum.

Tek isteğim sevgisine %100 güvenebileceğim birisi ya olur ya olmaz bunun arasında yaşayıp gitmek istemiyorum yeter artık.

Sevgiden kastım saygı, saygı bitince her şey bitiyor zaten. Şu an şansımı deneyebileceğim birisi var güncelleyeceğim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı