Asosyallik'ten nasıl kurtulunur?

Hocam 😄😄. Ben profilimde yaş yazdığını siz söyleyene kadar bilmiyordum.

Benim şu an çok sağlam bir arkadaş grubum var 5 kişilik. Ama lise bitince bir daha kimse kimsenin yüzüne bakmayacak diye hissediyorum. Zaten ufaktan belli etmeye başladılar son sene.
Lise yaşadığın yerdeyse bunu dert etme görürsün yani.

Hocam 😄😄. Ben profilimde yaş yazdığını siz söyleyene kadar bilmiyordum.

Benim şu an çok sağlam bir arkadaş grubum var 5 kişilik. Ama lise bitince bir daha kimse kimsenin yüzüne bakmayacak diye hissediyorum. Zaten ufaktan belli etmeye başladılar son sene.
Ben 3 4 arkadaş edindim ama baya samimi olduk onlarla. Üniversite diye ayrıldık tabii ama mahalleler yakın olunca dert etmedim ama sorsan kimse kimseye koşmaz. Yarın öbür gün evlenirler gidersem çok sağlam ilişkimiz olur gitmezsem havada kalır bana bağlı tamamen.

İşte bu yüzden ilkokuldan tutup liseye kadar arkadaş kalabilenlere hayret ediyorum keşke bende de olsaydı ama benim suçum olduğu kadar yaşadığım yerden de kaynaklıydı işte. 🤔

Bana yakın ama arkadaşlarım için çok uzak. Yakın olan 1 tane arkadaş var o da zaten menfaat arkadaşı. O konuşmak istese ben konuşmam.

Ben 3 4 arkadaş edindim ama bayağı samimi olduk onlarla. Üniversite diye ayrıldık tabii ama mahalleler yakın olunca dert etmedim ama sorsan kimse kimseye koşmaz. Yarın öbür gün evlenirler gidersem çok sağlam ilişkimiz olur gitmezsem havada kalır bana bağlı tamamen.

Bana da evliliğe çağırma sözü vermişlerdi ama o zamana kadar kim öle kim kala 😄. Bakalım zamana bırakıp göreceğiz.

Bana yakın ama arkadaşlarım için çok uzak. Yakın olan 1 tane arkadaş var o da zaten menfaat arkadaşı. O konuşmak istese ben konuşmam.

Bana da evliliğe çağırma sözü vermişlerdi ama o zamana kadar kim öle kim kala 😄. Bakalım zamana bırakıp göreceğiz.
Yine iyi biz böyle şeyleri düşünmedik bile. Siz aşmışsınız. Ben liseden yeni mezun sayılırım abi tavsiyesi veriyorum resmen. 🤣

Böyle şeyleri dert etmekte haklısın bu yüzden sana çok klasikleşmiş bir tavsiye vereceğim, kızmazsan.

Çalış kardeşim 🙃

Yine iyi biz böyle şeyleri düşünmedik bile. Siz aşmışsınız. Ben liseden yeni mezun sayılırım abi tavsiyesi veriyorum resmen. 🤣

Üniversite okuyorsunuz galiba hocam. Üniversite ortamı nasıl? Yani orada da arkadaş edinebilecek samimi bir ortam var mı yoksa herkes kafasına göre mi takılıyor.

Üniversite okuyorsunuz galiba hocam. Üniversite ortamı nasıl? Yani orada da arkadaş edinebilecek samimi bir ortam var mı yoksa herkes kafasına göre mi takılıyor.
Üniversiteye göre çok değişiyor. Zaten okuduğum üniversite üniversite demeye bin şahit ister ama arkadaş edinmeye çalışanlar oluyor aynı senin gibi. Yalnızlar oluyor vs. pandemi bu hale getirmiş maalesef. Ben üniversiteden yatay geçiş düşündüğüm ve evim uzak olduğu için bir kişi hariç aşırı samimiyet kurmadım kimseyle ama mahallem veya şehrimde olsam emin ol her önüme gelen ile denerdim üniversite de çünkü üniversite öğrencisisin ve öğrenci öğrencinin halinden anlıyor.

Bölüm sevdiğin bir bölüm ise bölümdekiler ile kafan genelde uyuşuyor.

Üniversiteye göre çok değişiyor. Zaten okuduğum üniversite üniversite demeye bin şahit ister ama arkadaş edinmeye çalışanlar oluyor aynı senin gibi. Yalnızlar oluyor vs. pandemi bu hale getirmiş maalesef. Ben üniversiteden yatay geçiş düşündüğüm ve evim uzak olduğu için bir kişi hariç aşırı samimiyet kurmadım kimseyle ama mahallem veya şehrimde olsam emin ol her önüme gelen ile denerdim üniversite de çünkü üniversite öğrencisisin ve öğrenci öğrencinin halinden anlıyor.

Anladım hocam. Muhabbet için çok teşekkürler.

Bölüm arkadaşlarını genelde seviyorsun o yüzden bölümünü dikkatli seç derim sana ve çok çalış bence. 🤓

Bir de rica ederim.

Aynı şey mantığı işte yukarıda da bir arkadaş dedi bir şey sizi zorunlu bir sınıf vb. şeylerde tutuyorsa çok sık görüyorsunuz zaten birbirinizi arkadaşınız oluyor yani. Önemli olan bence hemşerin ile öz arkadaş bulabilmek. Hayat boyu destek çıkabileceğiniz. Ben şu an kendime o kadar yakın 2 kişi görebiliyorum maalesef. Sorsan 20 30 kişi ile tanışmış konuşmuşumdur ama bu kadar az gerçek arkadaşım. Bunlarda genelde sosyo ekonomik vs. benzerliğinden de birbirimizi çekmemizden oluyor. Ülkede yatırımı olan zengin ile fakirin arkadaş kurması mümkün değil.

Eğer mahallenizde zaten çok kötü görünmüyorsanız komuşuluk vs. de can dostun gibi olabiliyor. Nüfus çok öyle sosyalleşmek çok zormuş gibi düşünmeyin bırakın akışına derim. Çocukken komşulardan ne kadar nefret etsem de şimdi yardım ediyorum, komşu komşunun külüne muhtaç. Zaten apartman hayatı var şu an daha çok, nasıl bu kadar asosyallikten konu açacak duruma geliyorsunuz şaşırıyorum gerçekten. 🫥
Ülkenin batı tarafı nüfustan patlıyor mesela, şehriniz neresi bilmesem de.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı