Sürprizbozan Assassin's Creed Mirage hikaye sonu ve 3 oyun bağlantısı

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Burak Özdursun

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese selam AC Mirage'yi sonunda bitirdim ve 1 gün sonrasında aklıma bir anda hikayenin sonu geldi be bütün raylar yerine oturdu sizlerle paylaşmak istiyorum yoksa içim içimi yer şimdi öncelikle şöyle başlayalım.

AC Mirage'nin sonunda biliyosunuz cini kabul edip geçmişimizi kabul ediyoruz yani reankarnasyon ile tekrar doğduğumuzu kabul ediyoruz ve burası Valhalla'ya bağlanıyor Valhalla'nın sonunda leyla asayı düşürüyor ve basime geçiyor basime geçtikten sonra bir kadın sesiyle beraber basim başardık sevgilim diyor plan çok güzel işledi diyor (bu videodan ulaşıp izleyebilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
)

Neyse konumuza döneli. Bu olay TAA Odyssey oyununa bağlanıyor orada biliyosunuz sadece leyla ile konuşan bir kadın sesi vardı aletheia idi simi kadının geçmiş zamanda yaşamış bir isu ama sadece ruhen orada ve leyla ile konuşabiliyor cennet asasını kassandra ya sen koruyucusun diye yedirip yıllarca aslında anlıyoruz ki basim ve aletheianın planıydı buradan da bir sonuç çıkıyor nehal aslında aletheia yani bütün oynadığımız ya da izlediğimiz 3 oyun hikayesi basim ve seviglisinin intikam hikayesi raylar yerine oturdu ayrıca Aletheia cennet asasını koruyup basime ulaştırmak için bir sürü kişiyi kullanmış, bunlardan biriside Pissagor ve Kassandra zaten.

AC Valhalla'nın başında Eivorun mezarını onlara bilinmeyen birisi gönderiyor bu kişide basim yani 3 oyunu çok güzel bir şekilde birbirine bağlamışlar bitirince şok oldum sizlerle paylaşmak istedim anlamayanlar için kısaca topalıyıp özet geçmek gerekilirse de nehal aletheia Valhalla'nın gizli sonunda zaten ölüyor Aletheia ve basim yani Loki kendini reankarne edip Basim olarak doğuyor tıpkı Odiv-Eivor Tyr-Sigurd vs... Gibi, umarım anlamışsınızdır içimi döktüm rahatladım son 10 yılın bana göre en iyi hikaye bağlantılı oyunları.

Arkadaşlar öncelikle herkese selam AC Mirage'yi sonunda bitirdim ve 1 gün sonrasında aklıma bir anda hikayenin sonu geldi be bütün raylar yerine oturdu sizlerle paylaşmak istiyorum yoksa içim içimi yer şimdi öncelikle şöyle başlayalım.

AC Mirage'nin sonunda biliyosunuz cini kabul edip geçmişimizi kabul ediyoruz yani reankarnasyon ile tekrar doğduğumuzu kabul ediyoruz ve burası Valhalla'ya bağlanıyor Valhalla'nın sonunda leyla asayı düşürüyor ve basime geçiyor basime geçtikten sonra bir kadın sesiyle beraber basim başardık sevgilim diyor plan çok güzel işledi diyor (bu videodan ulaşıp izleyebilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
)

Neyse konumuza döneli. Bu olay TAA Odyssey oyununa bağlanıyor orada biliyosunuz sadece leyla ile konuşan bir kadın sesi vardı aletheia idi simi kadının geçmiş zamanda yaşamış bir isu ama sadece ruhen orada ve leyla ile konuşabiliyor cennet asasını kassandra ya sen koruyucusun diye yedirip yıllarca aslında anlıyoruz ki basim ve aletheianın planıydı buradan da bir sonuç çıkıyor nehal aslında aletheia yani bütün oynadığımız ya da izlediğimiz 3 oyun hikayesi basim ve seviglisinin intikam hikayesi raylar yerine oturdu ayrıca Aletheia cennet asasını koruyup basime ulaştırmak için bir sürü kişiyi kullanmış, bunlardan biriside Pissagor ve Kassandra zaten.

AC Valhalla'nın başında Eivorun mezarını onlara bilinmeyen birisi gönderiyor bu kişide basim yani 3 oyunu çok güzel bir şekilde birbirine bağlamışlar bitirince şok oldum sizlerle paylaşmak istedim anlamayanlar için kısaca topalıyıp özet geçmek gerekilirse de nehal aletheia Valhalla'nın gizli sonunda zaten ölüyor Aletheia ve basim yani Loki kendini reankarne edip Basim olarak doğuyor tıpkı Odiv-Eivor Tyr-Sigurd vs... Gibi, umarım anlamışsınızdır içimi döktüm rahatladım son 10 yılın bana göre en iyi hikaye bağlantılı oyunları.
Ubisoft hikaye bağdaştırma işini 10 numara yapıyor. Keşke oyunda ki başka şeyler içinde böyle uğraşsa. Hikaye dışında her sene aynı oyunu oynuyoruz.

Yalnız Nehal, Alethea değil dostum. Nehal, Loki'nin ta kendisi. Loki'nin düzenbazlar tanrısı olduğunu bildiğimizden Basim'i kandırmak için uzun yıllar boyunca Basim'le beraber Nehal olarak takılıyor ta ki Mirage'ın sonuna kadar. Orada Nehal'ın Loki olduğu ortaya çıkıyor hatta Nehal Basim'i kandırarak kontrolü de ele alıyor. Alethea ise asasının içinde.

Ama tüm bunlara rağmen Mirage kötü AC oyunlarından olabilir çünkü Valhalla ile zerre bağlanmıyor. Bağlanmış gibi yapıyor ama değinmiyorlar bile.

)

Hocam spoiler var diye okumadim ancak elinize saglik. Birsey sormak istiyorum suanda hapishaneden Ali'yi kacirma gorevindeyim ve oyunun basini tamamen unuttum. Bu goreve kadar hikayede neler oluyor kisa bir ozet gibi yazabilirmisiniz rica etsem?

Yalnız nehal, alethea değil dostum. Nehal, Loki'nin ta kendisi. Loki'nin düzenbazlar Tanrı'sı olduğunu bildiğimizden Basim'i kandırmak için uzun yıllar boyunca Basim'le beraber nehal olarak takılıyor ta ki Mirage'ın sonuna kadar. Orada Nehal'ın loki olduğu ortaya çıkıyor hatta nehal Basim'i kandırarak kontrolü de ele alıyor. Alethea ise asasının içinde.

Ama tüm bunlara rağmen Mirage kötü AC oyunlarından olabilir çünkü Valhalla ile zerre bağlanmıyor. Bağlanmış gibi yapıyor ama değinmiyorlar bile.

Bro oyunu yüzde yüz bitirerek açılan sahneler var nehal loki değil basim zaten loki ama yeniden doğmuş hali tıpkı evior ve Odin gibi zaten yapımcıların kendi açıkladığı sona da bakabilirsin aletheia ve nehal aynı kişiler Mirage'de de nehal yani aletheia basime loki olduğunu hatırlatmaya çalışıyor ama farklı düşünüyosan oda neden olmasın saygılar iyi oyunlar.

Hocam spoiler var diye okumadim ancak elinize saglik. Bir şey sormak istiyorum şu anda hapishaneden Ali'yi kacirma gorevindeyim ve oyunun basini tamamen unuttum. Bu goreve kadar hikayede neler oluyor kisa bir ozet gibi yazabilir misiniz rica etsem?

Brom kısaca şöyle biz oyunun başında İran'ın Bağdat şehrinde küçük işler yapan annesi babası olmayan ve derviş tarafından sahiplenilen hırsız olarak büyütülen bir çocuğuz bir gün dervişin mekanında roshan adında bir usta suikastçı ile tanışıyoruz yani hidden One sonra basim de kendini onlara kanıtlayıp onlardan birisi olmak istiyor öyle maceramız başlıyor tavsiyem Türkçe yama kurarak oyna eğer TR yaman yoksa yardımcı olurum hikayeyi daha iyi anlaman için.

Yalnız nehal, alethea değil dostum. Nehal, Loki'nin ta kendisi. Loki'nin düzenbazlar Tanrı'sı olduğunu bildiğimizden Basim'i kandırmak için uzun yıllar boyunca Basim'le beraber nehal olarak takılıyor ta ki Mirage'ın sonuna kadar. Orada Nehal'ın loki olduğu ortaya çıkıyor hatta nehal Basim'i kandırarak kontrolü de ele alıyor. Alethea ise asasının içinde.

Ayrıca Mirage zaten Valhalla'dan önce geçiyor brom direk oyun Valhalla'nın hikayesinin olma sebebi çünkü layla ve ekibine eivorun mezarının konumunu basim yolluyor intikam alabilirimek hikayeyi anlamamışsın büyük ihtimal bence bir izle.

Geri
Yukarı