İnceleme Assassin's Creed Mirage

@Batwo, Ubisoft sunar! Bir işin içinde Ubisoft varsa çok beklentiye girmemek lazım. Bir ara Ubisoft+ üyeliğiyle ben de oynamayı düşündüm ancak Ubisoft'un değişmeyeceğinin gerçeği de var. En kötü videolardan izlerim diye düşünerek satın almadım. İyi ki de almamışım.

Bu seri nasıl bir oyunla batacak acaba?

Bu seri en kötü oyunu olan Unity'le bile batmadı hocam. Adamlar Mirage ve Rogue gibi tamamen kopya iki oyunda sattılar. Rogue yeterli sattı, Mirage ise son nesilde en iyi satan Ubisoft markası oldu.

Şahsi fikrim tıpkı Far Cry gibi benzeri olmayan bir seri olduğu için Prince of Persia gibi serinin battığını görmeyiz. Her zaman 10 milyon satıldığını görürüz en kötü oyununda dahi. Unity de bu kanıtlandı. Ancak Ubisoft'un kendisi batarsa bu seri hatta Far Cry batar.

Bu seri en kötü oyunu olan Unity'le bile batmadı hocam
Hocam Unity aslında güzel niye öyle dediniz ki☹️
Ama oyunun ne vaat ettiğini ve vaatlerini gerçekleştirebildi mi bilmiyorum, ben oynayınca çok zevk almıştım o yüzden ben seviyorum Unity'i.

Ve evet bu serinin benzeri yok o yüzden dediğiniz gibi olacak duruyor. Vr oyunu yapmak ne demek ya😃

Hocam Unity aslında güzel niye öyle dediniz ki☹️
Ama oyunun ne vaat ettiğini ve vaatlerini gerçekleştirebildi mi bilmiyorum, ben oynayınca çok zevk almıştım o yüzden ben seviyorum Unity'i.

Ve evet bu serinin benzeri yok o yüzden dediğiniz gibi olacak duruyor. VR oyunu yapmak ne demek ya😃

Unity şu anki hali iyi ama ilk hali berbattı.

Hocam Unity aslında güzel niye öyle dediniz ki.

Unity kendi zamanının Cyberpunk'ı idi hocam. Şimdi oynayınca ortalama hatta yer yer güzel de geliyor ama ilk çıktığında aşırı büyük vaatlerle ve deli dehşet sorunlarla çıktı. Zamanla sorunları çözdüler ama oyun adamların reklamını yaptığı şeyden çok çok farklıydı. Öyle ki adamlar reklamlar sürekli fransız devrimi ve suikastçı kardeşliği üzerinden yaptılar ama oyun farklı dünyalardaki iki karakterin aşkını ve kardeşlikte ki bozulmayı anlatıyordu. Ana hikayenin içinde olması gereken fransız devrimi olayını ise saçma sapan Co-op görevlere entegre etmişlerdi. Oynayanların çoğu bu görevlerden haberi bile yoktur. Sonu hariç hikaye güzel de gidiyor bu arada ama sonunda oyun bildiğiniz Mirage gibi sıvıyor.

Bu seri en kötü oyunu olan Unity'le bile batmadı hocam. Adamlar Mirage ve Rogue gibi tamamen kopya iki oyunda sattılar. Rogue yeterli sattı, Mirage ise son nesilde en iyi satan Ubisoft markası oldu.

Şahsi fikrim tıpkı Far Cry gibi benzeri olmayan bir seri olduğu için Prince of Persia gibi serinin battığını görmeyiz. Her zaman 10 milyon satıldığını görürüz en kötü oyununda dahi. Unity de bu kanıtlandı. Ancak Ubisoft'un kendisi batarsa bu seri hatta Far Cry batar.

En kötü mü :D Unity hem parkur hem de combatıyla en iyi acler arasında ne saçmalıyosun. Oradan buradan çıkışında buglı çıkıp insanların sevmediğini duyunca kötü oyun diye yapıştırmaya ne meraklısınız. Şu anda oyun mis gibi tertemiz ne bug var ne bir şey gir oyna. Bu aptal Mirage'in yanında krallar gibi kalır Unity.

Unity kendi zamanının Cyberpunk'ı idi hocam. Şimdi oynayınca ortalama hatta yer yer güzel de geliyor ama ilk çıktığında aşırı büyük vaatlerle ve deli dehşet sorunlarla çıktı. Zamanla sorunları çözdüler ama oyun adamların reklamını yaptığı şeyden çok çok farklıydı. Öyle ki adamlar reklamlar sürekli fransız devrimi ve suikastçı kardeşliği üzerinden yaptılar ama oyun farklı dünyalardaki iki karakterin aşkını ve kardeşlikte ki bozulmayı anlatıyordu. Ana hikayenin içinde olması gereken fransız devrimi olayını ise saçma sapan Co-op görevlere entegre etmişlerdi. Oynayanların çoğu bu görevlerden haberi bile yoktur. Sonu hariç hikaye güzel de gidiyor bu arada ama sonunda oyun bildiğiniz Mirage gibi sıvıyor.
Doğrudur hocam, ben mesela cp2077yi seviyorum ama çıkmadan önce beklentiye girip çıktığı gibi oynasam herhalde sevmezdim. Unity de aynı şekilde.

Ama sonuca bakmak lazım, Unity hafızalarda yer eden bir oyun oldu ama Mirage için aynı şeyi söyleyemeyiz diye düşünüyorum.

En kötü mü :D Unity hem parkur hem de combatıyla en iyi acler arasında ne saçmalıyosun. Oradan buradan çıkışında buglı çıkıp insanların sevmediğini duyunca kötü oyun diye yapıştırmaya ne meraklısınız. Şu anda oyun mis gibi tertemiz ne bug var ne bir şey gir oyna. Bu aptal Mirage'in yanında krallar gibi kalır Unity.

Unity hatasız çıksa da kötü oyun bu arada. Oyunun tek elle tutulur yani parkuru ki bugün de oyunu hala parkurundan övüyoruz. Yalan yok adamlar o kadar iyi parkur yaptılar ki bugün dahi o animasyon kalitesinin yanına yaklaşamıyorlar. Ama bunların dışında neredeyse her şey ya kötü ya da vasat. Hikaye desek zaten patlak. Özellikle karakterler çok yüzeysel ve finali muazzam kötü. Oynanış desek oyun ne çok iyi gizlilik destekliyor ne de savaş sistemi o kadar iyi.

Savaş sistemi bilerek hantal yapılmış ama bayağı bozuk çalışıyor animasyonlar. Bunların dışında görev dizaynı aşırı kötü. Boyna dinleme ve takip görevi yapıyorsunuz. Oyun tek iyi yanlarından biri ise blackbox görevlerini ilk gördüğümüz oyun olması ama o bile düzgün çalışmıyor.

Unity'den sonra Syndicate'ı nasıl çıkardılar ben ona hayret ediyorum. Adamlar Syndicate da Unity'i olabilecek en iyi hale getirip enfes bir şey yaptılar.

Geri
Yukarı