Assassin's Creed Odyssey vs Origins vs Valhalla

Arda_Kayimlar

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bende Xbox Game Pass var ve bu 3'ünden birini yükleyeceğim çünkü yeterli alanım yok ve 3 oyunu da biterecek kadar vaktim yok 1 tanesi yeter benim için. Genelde şehirde geçen tam assasin gibi gizlice askerleri falan indireceğin tarzda seviyorum çok denizde gezinmeyi ya da boş alanlarda dağlarda gezinmeyi sevmiyorum. Mesela bende hem Black Flag hem de AC 3 vardı ve Black Flag'ı hiç sevmedim sadece denizde gidiyordum ama AC 3'ü çok sevdim hem İngiltere'de geçiyor şehirde askerleri falan dövüyordum çatıların üstünde geziyordum kısacası sevdiğim türü anlamışsınızdır. Bu şekilde hangisini yüklemem mantıklı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bende Xbox Game Pass var ve bu 3'ünden birini yükleyeceğim çünkü yeterli alanım yok ve 3 oyunu da biterecek kadar vaktim yok 1 tanesi yeter benim için. Genelde şehirde geçen tam assasin gibi gizlice askerleri falan indireceğin tarzda seviyorum çok denizde gezinmeyi ya da boş alanlarda dağlarda gezinmeyi sevmiyorum. Mesela bende hem Black Flag hem de AC 3 vardı ve Black Flag'ı hiç sevmedim sadece denizde gidiyordum ama AC 3'ü çok sevdim hem İngiltere'de geçiyor şehirde askerleri falan dövüyordum çatıların üstünde geziyordum kısacası sevdiğim türü anlamışsınızdır. Bu şekilde hangisini yüklemem mantıklı olur?

Yeni nesil AC'ler sadece isim hakkı var gibi düşün o suikast tarzından döneli çok oldu.

Denizde gezinmeyi sevmiyorsanız üçlü arasından ortada doğru düzgün bi' Origins kalıyor zaten. Açık dünyada gemiyle daha hızlı geçecek mesafeleri karada binekle gitmek sizin için sıkıntı olmayacaksa Odyssey ve Valhalla'yı da oynayabilirsiniz (Odyssey'in haritadaki bazı adalarına zorunda kalmadıkça gitmezsiniz ve Valhalla'nın yağma mekaniğinden belki geri kalırsınız orası ayrı).

Bana kalırsa Odyssey > Origins > Valhalla derdim ama Odyssey'de Suikastçi build'ini doğru düzgün oturtana kadar Origins benim için Odyssey'den daha öndeydi. Suikastçi olarak oynamak için karakter dizme mevzusuyla uğraşmak istemiyorsanız (yetenek puanı aldıkça Suikastçi yetenekleri açmak ve şansa Suikast hasarı olan itemler düşürmek, demircilerde bu itemleri kovalamak vs.) Odyssey'i eleyin.
Valhalla'da suikastçi oynamak Odyssey'e kıyasla biraz daha kolay (şu iletimi buraya bırakayım) ama en kolay/direkt Suikastçi olarak oynayabileceğiniz oyun Origins. Başka şeylerle çok uğraşmak istemiyorsanız ona başlamak isteyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Sanırım Odyssey alırım ya. İlk öylesine Valhalla indirdim de çok açık dünya böyle net bir şehir havası falan yok ben şehirde geziniyim rakip pataklayım arada gizlice çatıdan çatıya atlayım sonra birden düşmanların arasına atlayım gibi bir şey arıyorum ve Valhalla da çok bulamadığım için çok sevmedim onu.

Odyssey sana daha çok hitap edecektir. En çok şehir benzeri yerlerde geçen Origins ama onunda gizlilik mekanikleri kötü, Valhalla da ise yok ve Full köy gibi yerlerde geçiyor. Odyssey de ise görece şehirler çok ve en iyi gizlilik de onda.

Yeni konular

Geri
Yukarı