Rehber Assetto Corsa direksiyonla nasıl drift atılır?

zPrestige

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere nasıl direksiyon setiyle drift atılır onu anlatacağım.

Öncelikle benim kullandığım direksiyon G29 (deneyimlerimi buradan bulabilirsiniz) bu yüzden G29'a bağlı olarak anlatacağım. Eğer ki daha önceden drift geçmişiniz yoksa ben 540 derece ile başlamınızı öneriyorum. (G HUB'dan ayarlayabilirsiniz) yavaş yavaş kendinizi hazır hissetiğinizde yükseltebilirsiniz.

Driftin %60'ı gaz kontrolüdür eğer drift sırasında Full gaz gidersiniz spin atarsınız genelde gazınızı yüzde 70'lerde veya 60'larda tutmanızı öneririm.

Diğer bir konu ise geçiş (soldan sağa gibi) geçiş yaparken olabildiğince çok az gaz vermeye çalışın (hatta hiç gaz vermeseniz bile olur).

3. ve en önemli konumuz modlar Assetto Corsa'da modlar fiziğe etki ettiği için modlar çok çok önemli uzak durmanız gereken modlar: Tando buddies, ADC 420 ve slideboizz. kullanmanızı önerdiğim modlar ise şu şekilde: wdt, gravy garage (eğer kendinizi yetirince geliştirirseniz Vdc'de kullanabilirsiniz)

Drifte başlamak ise genelde 2 şekilde olur 1.el freni 2. debriyaj ikisini de deneyerek kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Dumanınız bol olsun, iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı