Asus 550JK El Capitan 10.11.2 boot etme ve klavye sorunu

Ozgur Toprak

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Asus 550jk laptopa El Capitan 10.11.2 kurulum yaptım. Ekran kartını tanıttım. İnternete de bağlanabildim fakat:

1-Sadece USB'den boot edebiliyorum. (Eklediğim Clover boot seçeneği 1-2 kere kullandıktan sonra kayboluyor boot seçeneklerinden. Tekrar usb takıp, buradan boot edip ekliyorum.
Sorunsuz açıyorum. Sonra tekrar aynı şekilde gidiyor.)

2-Ram 8gb fakat 4gb görüyor.

3-Laptop klavyesi çalışmıyor. (Orjinal kablolu MAC klavyesi vardı. Onu taktım laptopa çalıştı.)

Yardımcı olabilecek var mı? Teşekkürler.

(Rehberler çok karışmış durumda. Eski rehber, yeni rehber... Kurulumu baştan sonra anlatan bir yer bulamadım. Eski rehberlere falan bakıp bir şeyler yapmaya çalıştım. Bu kadar oldu.

RAM ve Klavye sorununu çözemedim.
4GB RAM ile ve Orjinal Apple klavye ile kullanıyorum.

Ayrıca bataryayı görmüyor.
Yosemite de bu sorun için kullandığım AppleSmartBatteryManager ve AppleACPIPlatform .kext dosyalarını saklamıştım. Bunları El Capitanda da kullanabilir miyim? (sistem açılmaz diye korkuyorum yüklemeye).

Teşekkürler

Klavye için şunu kullan:
https://bitbucket.org/RehabMan/os-x-voodoo-ps2-controller/downloads/RehabMan-Voodoo-2015-1128.zip
Batarya için şunu dene:
https://bitbucket.org/RehabMan/os-x-acpi-battery-driver/downloads/RehabMan-Battery-2015-1109.zip
RAM için BIOS' tan XMP Enable yap. Ardından Config dosyanı aç Boot sekmesinde XMP seçeneğini Yes olarak işaretle. Dosyayı kaydet. Sistemi yeniden başlat.
NOT: her kext yüklemeden sonra, Kext Wizard programı ile Rebuild Cache yapmayı unutma.

-Klavye Çalıştı.
-Battary iconu çıktı yukarda.Görmeye başladı.Fakat Boş gösteriyor.%0. (Çıkarınca No battary diyor.Görüyor)
-RAM sorunu için BIOS ta XMP ayarı yok. Config dosyasında Boot sekmesinde XmpDetection=yes yazıyor.

Activity Monitor^den RAM' larını doğru okuyup okumadığını kontrol et. Config.pist Clover Confgirator ile aç. SMBIOS sekmesinde Memory seçeneklerine RAM modüllerini manuel olarak sen gir.
Screen Shot 2015-12-15 at 15.46.52.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı