ASUS B450M K2 anakarta Ryzen 9 5900X takılır mı?

Line

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu anki sistemimde ASUS B450M K2 anakartla Ryzen 5 5600X kullanıyorum. İşlemci yükselteceğim. Ryzen 9 5900X bu anakartla kullanılır mı? Asıl merak ettiğim şey ise işlemcinin anakarta yüksek kalmasından dolayı işlemcinin tamamından faydalanabilir miyim? Herhangi bir şeyden mahrum kalır mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS B450M K2 anakart ile Ryzen 9 5900X işlemcisi beraber kullanılır.
Prime serisi yani giriş seviyesi anakart olduğundan TUF serisi kadar MOSFET konusunda başarılı olamaz.

Anakart MOSFET'leri çok ısınacaktır bu yüzden tam performans alamayabilirsiniz, MOSFET'leri pasif soğutma ile serin tutup kullanılabilir.

Benim tavsiyem 5900X almak yerine eldekileri satıp AM5'e geçmek olur.

Hocam zaten daha sonradan anakart değiştireceğim fakat yine AM5 sokete geçmeyeceğim o yüzden şimdilik ciddi şekilde sıkıntı çıkar mı diye sordum peki anakartın MOSFET'i için mi soğutma almalıyım yoksa RAM için mi dediğim gibi bu şekil biraz kullansam bir sorun olur mu sistem için.
Çok gereksiz bir yükseltme. AM5 daha mantıklı.

Hocam zaten daha sonradan anakart değiştireceğim fakat yine AM5 sokete geçmeyeceğim o yüzden şimdilik ciddi şekilde sıkıntı çıkar mı diye sordum peki anakartın MOSFET'i için mi soğutma almalıyım yoksa RAM için mi dediğim gibi bu şekil biraz kullansam bir sorun olur mu sistem için.

Ben MOSFET'lerin ısınacağını düşünüyorum, illa bu şekilde kullanacaksanız takıp test edin, olmadı pasif soğutmalar satılıyor MOSFET'lere yapıştırırsınız, 10 derece falan düşüş sağlar.

AM5 önerme sebebim hem anakart alacaksınız hem de 5900X'e 10 bin üzeri para vereceksiniz, ve yeni işlemci de gelmeyecek, ama AM5 yeni platform ve çok başarılı.

Ben MOSFET'lerin ısınacağını düşünüyorum, illa bu şekilde kullanacaksanız takıp test edin, olmadı pasif soğutmalar satılıyor MOSFET'lere yapıştırırsınız, 10 derece falan düşüş sağlar.

AM5 önerme sebebim hem anakart alacaksınız hem de 5900X'e 10 bin üzeri para vereceksiniz, ve yeni işlemci de gelmeyecek, ama AM5 yeni platform ve çok başarılı.

Hocam şimdilik dediğiniz gibi yapayım sonradan işlemciyi değiştirip bir anakart alıp AM5'e geçerim

Geri
Yukarı