Elektronik ASUS Dual RTX 4060 Ti 16 GB 17,919 TL

Öyle deme kanka Dual serisi bu soğutucusu vrama bile deymiyor bu özellik hiçbirinde yok :D ahaha atarken çok memnun değildim de işte indirim diye attık.

Tabii indirimdeyken atılır ama cidden NVIDIA'nın en saçma işi şu kart bu seride. Açıkçası RTX 5060 da 128Bit veri yolu ile gelecek ama 12 GB koysalar da bari bir anlam ifade etse.

8 GB VRAM az, 16 GB da 128Bit'te efektif çalışamıyor ve fiyat yükseltmekten başka işe yaramıyor.

Tabii indirimdeyken atılır ama cidden NVIDIA'nın en saçma işi şu kart bu seride. Açıkçası RTX 5060 da 128bit veri yolu ile gelecek ama 12 GB koysalar da bari bir anlam ifade etse.

8 GB VRAM az, 16 GB da 128Bit'te efektif çalışamıyor ve fiyat yükseltmekten başka işe yaramıyor.

Bu NVIDIA VRAM kıtlığını çözemedim. Gitti Intel gibi sürekli tüket beni VRAM kısıtlım diyor sürekli yeni çıkardım mı al muhtaç kal bir de pahalı satayım her sene sana tıklayayım politikası resmen.
AMD ekran kartı ve işlemci bu yönden iyi.
Bir de şu ekran driverlarları sürekli sorun çıkarmasa muazam olacak.
AMD ekran kartını bırakmamın nedeni bu.
Bunun harici Sapphire ve XFX modelleri sorunsuz ama kalan bütün üreticileri ASUS ve MSI Gigabyte gibi Power color gibi markalar hatalı ürün üretmese harika olacak resmen adını çıkarıyorlar.
Gigabyte NVIDIA serisi çoğu modeli güzel tam aksi yönde.
Çok kronik sorunlu kartlar gördüm.
EVGA Gigabyte NVIDIA nasıl güzel kart üretiyorsa AMD de Sapphire ve XFX çok güzel üretiyor.
EVGA sözleşmesi fes eti günde keşke AMD ile anlaşsa diyorum.
AMD de 100 lerce 480-580, 5600, 5700, 6600, 6600XT, 6700, 6800, 6900 XT Sapphire XFX gördüm çok nadir problem var.
Ama diğer üreticelerde sürekli bir sorun.
Mining dönemedim ekran kartları kiymetliy di arkakaşlarımın 3070 Ti'lerine bakır pad döşemekten bir hal olmuştum zevk için yapıyordum manyak ısı farkı oluyordu VRAM'larda ama bakır kalın tutarsan çekirdek çok ısınıyordu dikkat ediyordum yaparken zımpara ile inceltiyordum 20-30 derece ısı farkı oluyordu vramlarde.
Madem bakır pad bu kadar iyiydi NVIDIA neden bunları döşemiyor maliyetimi artıyor 2-3 dolar demek ki niyetleri insanlara sürekli ürün satmak.

Tabii indirimdeyken atılır ama cidden NVIDIA'nın en saçma işi şu kart bu seride. Açıkçası RTX 5060 da 128bit veri yolu ile gelecek ama 12 GB koysalar da bari bir anlam ifade etse.

Şu da değildir ki her markanın kartı kötü veya sorun ama genel olarak belli markalarda kronik sorun çoktu.
Bir de şunu eklemek istiyorum.
NVIDIA ekran kartlarında VRAM boşlukları var bunlara ekleme yapip BIOS atan kişiler var.
Demek istedim şu bozuk ekran kartlarından alınan VRAM'lerle şu şekilde bir işlem yapılabilir:
NVIDIA kart VRAM ekle.
BIOS at.
Bakır pad + sağlam macun.
DLSS 3 modu sağlam.
Yeni kartkadar sağlam FPS alabiliriz.
Maliyetide çok değil yani.
Düşük maliyet az ısı yüksek FPS.
Aklıma girdin gece gece yazdım uzun uzun kusura bakma :D

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı