ASUS Dual RX 6750XT nasıldır?

lengthok

Hectopat
Makaleler
5
Merhaba, bu kart nasıldır? Herhangi bir sorun yaşar mıyım? Ryzen 5 5600 ile 1080p kullanacağım. AMD GPU sürücülerinden çok fazla çektim yeniden şans vermeyi planlıyorum pişman olur muyum?

Aldığım sistem : QP Shadow Oyun Bilgisayarı

@xDraco

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam öncelikle hayırlı olsun fakat sisteme sanki biraz fazla para vermişsiniz. 15.000tl'ye rx6700xt sistemler vardı. 6750xt ve 6700xt arasında tek fark birinde 16gbps bellek hızı varken diğerinde 18gbps. Çekirdek sayısında bitine, vraminden saat hızlarına kadar her şeyleri aynı bu da performans farkının çok düşük olması ile sonuçlarıyor. Keşke ekstra 2k vermeseydiniz.
Eğer performansını merak ediyorsanız tam olarak 2080ti gücünde bir kart.

Hocam öncelikle hayırlı olsun fakat sisteme sanki biraz fazla para vermişsiniz. 15.000tl'ye rx6700xt sistemler vardı. 6750xt ve 6700xt arasında tek fark birinde 16gbps bellek hızı varken diğerinde 18gbps. Çekirdek sayısında bitine, vraminden saat hızlarına kadar her şeyleri aynı bu da performans farkının çok düşük olması ile sonuçlarıyor. Keşke ekstra 2k vermeseydiniz.
Fazla verdiğimi biliyorum fakat sistemi hemen teslim alma imkanım var. Gelecek haftaiçi işlerim için kullanmam gerekiyor fazla bekleyemem maalesef.

Gayet iyi soğutması da yeterli.

AMD sürücü sorunu yaşatıyor mu hala?

Ben 2080Ti'den daha güçlü diye biliyorum.

Yaklaşık en az %7-8'lik fark var ve bunu sağlayan en büyük şey VRAM saatinin daha yüksek olması. 2. ise mimarisel olarak IF saatinin daha yüksek olması. Bunu ürün özelliklerinde göremezsin ama varsayılan olarak IF / SOC / PHYCLK saatleri daha yüksek 6700XT'den.

2K'ya düzgün 1080p monitör yok hocam.

Elimde 1080p monitör mevcut şu an 2K monitörü de ileride alırım sanırım.

Yaklaşık en az %7-8'lik fark var ve bunu sağlayan en büyük şey VRAM saatinin daha yüksek olması. 2. ise mimarisel olarak IF saatinin daha yüksek olması. Bunu ürün özelliklerinde göremezsin ama varsayılan olarak IF / SOC / PHYCLK saatleri daha yüksek 6700XT'den.
Yani iyi yapmış mıyım bunu alarak?

Yeni konular

Geri
Yukarı