Çözüldü ASUS EX B360M HDMI üzerinden görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FEFEFEFE

Centipat
Kasa 19.12 tarihinde elime geldi ekran karti bozuk cikti. Ekranda dikey buyuk kalin pikseller vardi gittim ve incelemeden sonra %99 degisecek ancak bugun eve geldim en azindan internette takilabileyim diye onboardi kullanirim dedim daha cunku PC'yi kullanamadim fakat PC'nin anakart girisindeki HDMI goruntu aktarmiyor. HDMI girisine takiyorum monitor tepki veriyor ama goruntu gelmiyor. Bir sure sonra monitor kapaniyor (full siyah) dun dedigim gibi ekran karti bozuktu ama en azindan goruntu vardi su an BIOS ekranini dahi goremiyorum. Ama klavyeden isik geliyor Caps Lock falan okey. Yardimci olursaniz sevinirim en azindan internette takilirdim daha 2 gun oldu 1 kere kullanamadim PC'yi 😂

• İslemci: i5 9400F
  • Anakart: ASUS EX B360M

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Durumun anakartınız ile ilgisi yok. i5 9400F'te dahili GPU bulunmuyor, görüntü alamamanızın sebebi bu.
F ibaresi, GPU bulundurmadığı anlamına geliyor. Görüntü alabilmeniz için harici bir ekran kartı takmanız gerekiyor.
Durumun anakartınız ile ilgisi yok. i5 9400F'te dahili GPU bulunmuyor, görüntü alamamanızın sebebi bu.
F ibaresi, GPU bulundurmadığı anlamına geliyor. Görüntü alabilmeniz için harici bir ekran kartı takmanız gerekiyor.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı