ASUS FX504gd laptopta mavi ekran hataları

İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
Arkadaşın PC'sinde VGA (GeForce 1050) sürücüsünü yükleme ile ilgili sıkıntı yaşayıp duruyorum. Format atmadan önce DDU programıyla birkaç defa sürücüyü sıfırlayıp kurmaya çalıştım ama mavi ekran alıp durdum. Format attım bütün güncellemeleri yapıp tekrar kurmaya çalıştım yine olmadı. Fanı CPU'yu iyi soğutmuyor da sistem hataya mı düşüyor diye baktım, yok CPU gayet soğuk. Sonra tekrar format attım ve hiçbir güncelleme yapmadan tekrar VGA sürücüsünü yükleyeyim dedim, yine aynı mavi ekran ile karşılaştım. Minidump ve mavi ekran görseli ektedir. 020621-4453-01.dmp
Konu hakkında bilgi sahibi olan varsa ve sorunu çözmeme yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.
@Recep Baltaş

Dosya Ekleri

• 2021-02-05_23-10-16.jpg
    2021-02-05_23-10-16.jpg
    174,2 KB · Görüntüleme: 89
Son düzenleme:

Bunları kur. Hepsini kurmana gerek yok tahminimce ama Thermal ve Serial I/O olanları mutlaka kur.

Kamera sürücünü sil. Bunu yapmak için, aygıt yöneticisi -> kamera -> sağ tık -> kaldır -> bu aygıtın sürücü yazılımını sil seçeneğini işaretle ve sil.

Klavye ve fare dışındaki cihazları çıkart. Uyku modu varsa devre dışı bırak. HDD'yi uyku moduna alma ayarı varsa 0 yap. Sanal belleği otomatik yap.

Bir de Memtest86 yap ne olur ne olmaz. Fakat önce üstte dediklerimi yap, sürücüyü kurmayı dene.

Burada da söylenen her şeyi yaptım bir şey değişmedi. Hem Memtest86 hem de Windows'un bellek tanılaması'nı yaptım Ram ile ilgili hata vermedi.

Dosya Ekleri

• mt86Screen-20210211-001308.jpg
    mt86Screen-20210211-001308.jpg
    60,8 KB · Görüntüleme: 23
Gerçekten baya yüksek bir ücret istemiş. Ben olsam yaptırmazdım. 4500 TL üstüne koyup daha iyi şeyler alırdım.
Hem servise verilecek 4500 lira yok hem de üstüne koyulup başka bir PC alınacak para yok. Sonuç olarak milletin ASUS da ASUS dediği ürün 3 seneye kalmadan pert olabiliyormuş. Kaldı ki tek sorunu VGA da değil, fanları çok fazla gürültülü ve titreşimli çalışıyor bozulduğundan dolayı. Bu modeli almayı düşünen arkadaşlar dikkatli olsun, Sosyal'de de konusu geçiyor kronik sorunları var.

Geri
Yukarı