Asus Matrix Platinum R9 280X İncelemesi

Çıksın bakalım, Türkiye fiyatı ne olacak ? Gtx 770 ile aralarında fiyat farkı benim alacagım kartı belli edecek. Yalnız incelemeye gönderdiği karta Asus biraz dikkat eder değil mi ? dakika bir gol bir durumu olmuş. :)

Aslında Asus Türkiye'nin de bir suçu yok. Kart muhtemelen benden önce incelemeye gitmiş. Soğutucu ve alüminyum plaka vidaları gevşekti.

Abi süper olmuş. Tek anlamadığım bir oyunda GTX780 si 1680 de geçmişti 1920 de geçememişti. :D Biraz cinsti. :D En sonda robot altta kalmış. :D :D Forever AMD Forever MATRİX Forever ROG. :cool:

AMD neden kartı piyasaya sürerken test etmiyor ? GTX 780'e rakip olmasını beklerdim. AMD yine aynı kafayla gitmiş.

Yalnız şu an için bu ürünler hakkında kesin karara varmamız pek doğru olmaz. AMD'nin Mantle isimli APIı neler getirecek? Hangi oyunlarda kullanılacak? 3dfx'in Glideı gibi mi olacak? AMD'nin Mantle'ı öve öve bitiremiyor ama abartılmış balon bir teknoloji de olabilir

MANTLE-2.jpg

HD 7790'a bile video inceleme yaptınız, bunlara yapmadınız. AMD'nin bir de yeni çıkardığı bir seri ve herkesin merakla beklediği kartlar, Video olarak Türkiye'de ilk siz incelemiş olurdunuz ve baya izlenirdi diye düşünüyorum.

Neyse sağlık olsun, böyle de gayet keyifli. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yalnız şu an için bu ürünler hakkında kesin karara varmamız pek doğru olmaz. AMD'nin Mantle isimli APIı neler getirecek? Hangi oyunlarda kullanılacak? 3dfx'in Glideı gibi mi olacak? AMD'nin Mantle'ı öve öve bitiremiyor ama abartılmış balon bir teknoloji de olabilir

MANTLE-2.jpg

İncelemede yazıyor ama özet geçersem:

Mantle'ın şu an piyasada bulunan oyunlar için herhangi bir getirisi yok. Geliştiriciler, Mantle'a destek verip, uyumlu kartlar için optimize edilmiş oyunlar çıkartırsa ancak o zaman işe yarayacak.

Örnekleme için atıyorum: R7 260X ile, Crysis 3'ü yüksek çözünürlük ve detay kalitesinde takılmadan oynayabileceğiz.

Abi süper olmuş. Tek anlamadığım bir oyunda GTX780 si 1680 de geçmişti 1920 de geçememişti. :D Biraz cinsti. :D En sonda robot altta kalmış. :D :D Forever AMD Forever MATRİX Forever ROG. :cool:

Bazen GPU hızı, bu tip durumlar için etken olabiliyor.

HD 7790'a bile video inceleme yaptınız, bunlara yapmadınız. AMD'nin bir de yeni çıkardığı bir seri ve herkesin merakla beklediği kartlar, Video olarak Türkiye'de ilk siz incelemiş olurdunuz ve baya izlenirdi diye düşünüyorum.

Neyse sağlık olsun, böyle de gayet keyifli. :)

Video inceleme daha iyi olur ama doğru dürüst yazılı inceleme yapan belli başlı siteler var. Yazılı incelemeye ek olarak 10 dakikalık bir inceleme video'su çekilebilir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı