Rehber Asus Modemlerin Arayüzüne Uzaktan Erişmek

• Konuyu başlatan Umutmeister
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 17B
U

Umutmeister

Ziyaretçi
  1. Modem arayüzüne 192.168.1.1 adresinden ulaşın.
  2. Soldaki menüden WAN bağlantısına tıklayın.
  3. Üstteki menüden DDNS bağlantısına tıklayın.
  4. DDNS İstemcisi Etkinleştirilsin mi? seçeneğini Evet olarak işaretleyin.
  5. Sunucuyu WWW.ASUS.COM olarak seçin.
  6. Ana Bilgisayar Adı'na benzersiz bir isim yazın.
Ağa bağlı olduğunuz sürece anabilgisayaradi.asuscomm.com adresinden modem arayüzüne erişim sağlayabilirsiniz. Ağa bağlı olmadan modem arayüzüne erişebilmek için aşağıdaki işlemleri uygulamaya devam edin.

Adsız-2.jpg

1. Soldaki menülerden Yönetim bağlantısına tıklayın.
  2. WAN'dan Web Erişimi Etkinleştirilsin mi seçeneğini Evet olarak işaretleyin.
Adsız-4.jpg

Son işlemden sonra artık modem arayüzüne her yerden erişebilirsiniz. Örnek gösterebilmek için telefonumdan girip modem arayüzüne ulaştım.

IMG_3621.jpg

Merhaba,
Bu modemin VPN kurulum kısmını detaylı anlatabilir misiniz. Uzaktan modeme erişim sağlayarak ev yada ofisteymiş gibi İnternet'e çıkış yapabilir miyiz?Benim için burası çok önemli.

İş yerimizde acentesi bulunduğumuz sigorta şirketleri ekranlarını kullanıma açmak bizden sabit ip adresleri istemektedir.Vermiş olduğumuz ip adresleri dışında erişim mümkün değil.Dolayısıyla ofis dışında olduğumuz zamanlarda sadece bilgisayarı açık bırakıp Teamviewer benzeri programlarla erişim sağlayabiliyoruz.Bu da pek verimli olmuyor. İlgili yapılandırma bu sorunumuzu çözer mi acaba? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Bu modemle ilgili yeni bir sorunum oluştu. Bende resetleme yaptım. Fakat şimdide modem arayüzüne giriş yapamıyorum. Ve bilgisayar sadece wifi ile internete erişiyor. Ne yapabilirim acaba?

Merhaba bende Asus'un DSL N16 modemini kullanıyorum. Dediğiniz şekilde yaptım. Kendi bilgisayarımdan belirlediğim adresi yazarak ulaşabiliyorum. Fakat telefonumun internetini kullanarak bir türlü erişim sağlayamadım. İp adresimi internet üzerinden sorguladığımda modemde yazan ip adresi ile aynı. Yardımınızı bekliyorum. Teşekkürler. :)

Bütün bu ayarları yapmış olmama rağmen modeme uzaktan erişim sağlayamıyorum. 8443 portunu 8080 yapmamı söylediler yine olmuyor.

Bir de internetinizin statik ip hizmeti açık olması gerek ayrıca port yönlendirmeden 80 portunu açmanız gerek.

Merhaba ben de N17U kullanıyorum yıllardır ve DDNS’i hiç kullanamadım. DDNS’in mantığı zaten statik ip’ye sahip olmadan dinamik ip’ye göre hizmet veren dns yapısı değil mi? Statik IP olduktan sonra zaten DDNS’e gerek olmaz. Bu işi yapanlar var ama ben bir türlü başaramadım hep “özel WAN Ip kullanıyorsunuz, bu çoklu NAT sisteminde olabilir ve DDNS burada çalışmaz” hatası alıyorum. Biri destek olsa çok mutlu olacağım.

Geri
Yukarı