ASUS N550JV-CN211D batarya değiştirmek mantıklı mı?

reflection658

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese merhaba;

Yaklaşık 10 yıldır kullandığım ASUS N550JV-CN211D marka bir notebookum var. Geçen gün fan temizliği, termal macun işlemlerini yaparken bataryada bir miktar şişlik fark ettim. Temizlik sonrası notebook u açınca pil hep şarjda olmasına karşın (her zaman prizde kullanıyorum) bir anda %0'dan başladı dolmaya. Ben de tanıdık bir bilgisayarcıya gösterdim. Bataryayı deldi biraz koku var dedi ve deldiği yeri bantladı, böyle kullan idare eder dedi (görseli ekledim). 2 gün daha kullandım fakat batarya ısınıyor bir miktar ki daha önce ısınmazdı. Şimdi, eski batarya olduğundan orijinali bulunamıyor maalesef. Bataryasız kullanmak da sağlıklı gelmiyor bütün işim notebookta. Batarya değiştirmek mantıklı mıdır orijinali olmadan, ya da önerebileceğiniz en mantıklı çözüm ne olabilir, kendim satın alıp taksam sorun yaşar mıyım ve orijinal olmayan batarya ile değiştirirsem sorun yaşar mıyım? Şimdiden teşekkür ederim.

Bu arada yıllardır her zaman prizde kullanıyorum notebook U, mobil kullanımım yok.

Dosya Ekleri

• notebook.jpeg
    notebook.jpeg
    141,1 KB · Görüntüleme: 13
Bu şekilde kullanmanı önermem, sistem zarar görebilir bu şekilde kullanmaya devam edersen. Yada prizde yada batarya alın.
Teşekkürler öncelikle. Model için arattığımda şöyle bir batarya çıktı karşıma.
Uygun mudur bir öneriniz olur mu ? Kendim takmayı planlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı