Çözüldü ASUS ROG Ally Turbo modda FPS düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HayalPeresTR3402

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta belirttiğim gibi cihazın 3 tane modu var. Düşük modda, eski oyunları bile çok rahat açıyor, Left 4 Dead, Terraria, Project Zomboid gibi oyunları oynayabiliyorum. Performans modunda, Warframe, The Forest, Elden Ring tarzı daha kaliteli oyunları da sorunsuz bir şekilde oynuyorum, FPS 40-60 arasında güzel çalışıyor. Fakat Turbo modda aldığımda performansta iken FPS'i 40-60 olan oyunlar, 15'e kadar düşüyor. Acaba sebebi nedir, yardımcı olur musunuz?

Çözüm
Konu başlığı ve içeriği tekrar okur musunuz? Direk oyun ve FPS'den bahsediyorsunuz.

Ne yanlış ki? Oyun oynarken Turbo moda alınca FPS artması gerekiyorken aksine FPS düşüyor işte sorunum bu.

Tamamdır cihaz BIOS sürümü güncellendikten sonra düzeldi o sorun kalmadı şimdik Turbo moda alınca FPS artıyor ve ısınma olmuyor.
Isınıyor olabilir mi?

Hayır şöyle en düşük modda oyunu oynuyorum maksat fantezi olsun diye Turbo moda alınca fanlar hızlı dönüyor filan ama FPS düşüyor. sanki Cyberpunk Ultra açmış gibi oluyor. Ama açmadan önce ne sıcaklık var ne fan hızı, normal 120 FPS de Terraria oynuyorum en düşük modda.

Direk ısı kaynaklı. İşlemci, anakart, soğutucu nedir?

Isı kaynaklı ama nasıl ısındıracak bir oyun ya da işlem yapmıyorum ki.

Hayır şöyle en düşük modda oyunu oynuyorum maksat fantezi olsun diye Turbo moda alınca fanlar hızlı dönüyor filan ama FPS düşüyor. sanki Cyberpunk Ultra açmış gibi oluyor. Ama açmadan önce ne sıcaklık var ne fan hızı, normal 120 FPS de Terraria oynuyorum en düşük modda.

Isı kaynaklı ama nasıl ısındıracak bir oyun ya da işlem yapmıyorum ki.
Konu başlığı ve içeriği tekrar okur musunuz. Direk oyun ve fps den bahsediyorsunuz.

Konu başlığı ve içeriği tekrar okur musunuz? Direk oyun ve FPS'den bahsediyorsunuz.

Ne yanlış ki? Oyun oynarken Turbo moda alınca FPS artması gerekiyorken aksine FPS düşüyor işte sorunum bu.

Tamamdır cihaz BIOS sürümü güncellendikten sonra düzeldi o sorun kalmadı şimdik Turbo moda alınca FPS artıyor ve ısınma olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı