ASUS ROG B450 vs MSI B450 Tomahawk

Kastanbolu

Kilopat
KDV indirimleri başlamış ben de hemen anakart fiyatlarına baktım.
Asıl istediğim anakart MSI Tomahawk'dı lakin STRIX serileri de bana güzel bir indirime girmişler gibi geldi, ve açıkçası bu 2 anakart arasında kararsız kaldım.

Bu anakartlar arasında kaldım büyük bir fark var mı aralarında 78TL'lik fark verilip alınmalı mı STRİX serisi yoksa o para RAM parasına 16 GB yapmak için mi saklanması daha uygun olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence, 78 TL bellek için çok büyük bir rakam değil. Zaten sitelerde indirimlerle v.s 78 TL'lik farkı kapatırsınız. Eğer canınız Strix almak istiyorsa, onu alın. Ben olsam alırdım. :)

@Kastanbolu VRM'lerin serin çalışması nedeni ile Tomahawk.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 64
Tomahawk'ın vrm'ı çok daha iyi olduğu söyleniyor.

Öte yandan Asus'un bios arayüzü ve yazılımı daha iyi. Asus Rog çok büyük farkla olmasa da daha sağlam, daha az şikayet oluyor.

İkisi birbirine çok yakın bence ama daha iyi vrm olduğu için ve 3. nesil için bios update gerekmediğinden Tomahawk diyorum.

Tomahawk alabilirsin diyeceğim de internet satışı yok sadece stoktaki mağazalardan alabilirsin onlarda da İstanbul yok. Hani İstanbul da isen zaten tek seçenek Asus kalıyor.

Tomahawk'ın vrm'ı çok daha iyi olduğu söyleniyor.

Öte yandan Asus'un bios arayüzü ve yazılımı daha iyi. Asus Rog çok büyük farkla olmasa da daha sağlam, daha az şikayet oluyor.

İkisi birbirine çok yakın bence ama daha iyi vrm olduğu için ve 3. nesil için bios update gerekmediğinden Tomahawk diyorum.
Tomahawk ın bios güncellemelerinde ve bios sürümlerinde problem çıkabiliyor, Asus'ta duymadım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı