ASUS ROG Flow Z13 alınır mı?

Merhabalar
Ben de z13 kullaniyorum bir suredir. Sifir olarak ve freedos olarak satin almistim. Asus teknik serviste win11 pro yuklettim sonra kendim lisans satin aldim.
Cihazdan hali hazirda cok memnunum. Ozellikle seyahatte oyun oynarken cok fazla faydasini goruyorum.
Acilmama problemi bi iki kere bende de oldu. Tablet modunda kaldigi icin olabilir emin olamiyorum. Kapatma tusuna uzun sure basarak cozuyorum boyle bir duurmda.

Kilif olark;
Smatree 13 inç dizüstü bilgisayar... Amazon.com.tr
Bu urunu kullaniyorum. 180 derece acilmamasi ozellikle bizim laptop icin bir avantaj olabilir en azindan ben bunu dusunerek aldim. Kilif icinde kullanabiliyorum.
Amazondan bir de ekran koruyucu aldim. Yapistirirken cok zorlandim. Fiyati da oldukca yuksekti ama el mahkum dedik aldik. Birini zaten yapistirirken ziyan ettim:)

Kalem olarak asus orjinal kalemini aldim ama pek memnun degilim. Kapatma yok kalemde. Bu duurmda her bilgisayari actigimda otomatik olarak baglaniyor kalem ve bos yere sarj yiyor.

Ben masaustunde monitore baglayip kullaniyorum. Monitoru de type c ile bagladim. Bu durumda sarj islemini rog girisindeki type c den yapiyorum.

Usb hub tavsiyelerinize acigim. Hali hazirda type a coklayici aldim. Ama bir usb c hub ihtiyacim var. Ayrica monitorle de kullaniyorum.

Konuyu açalı olmuş biraz. Güncelleme yapayım.

1- Kompakt taşınabilir güçlü bir cihaz düşünüyorsanız alınabilir bir cihaz. Aşırı memnunum. Hızlı, güçlü ve powerbank ile bile şarj edebiliyorum (normal kullanımda).

2- Sorun olarak görebileceğim tek nokta ısınma. Ekran kartı ve işlemci ekranın arkasında yer aldığı için soğutması zor bir cihaz. Bu ısınma uzun vadede ekrana zarar verir mi bunu düşünmek gerek. Bunu baz alarak her gün uzun saatler kullanacağınız ana makine düşünüyorsanız sanki alternatif aramakta fayda var.

3- Amazon üzerinden yan sanayi bir kalem aldım. Açıkçası hafiften bir gecikme var. iPad pro kullanıyorum ve onla kıyaslanamaz durumda. Sorun kalemde midir bilemem ama şuanki haliyle bir çizim tableti niyetine kullanılamaz.

Açıkçası gideceği yere götürülebilecek küçük hafif ve güçlü bir cihaz arayanlar gönül rahatlığıyla alabilirler. xBox kolu doğrudan bağlanabiliyor ve hem çizim işlerimi götürebilmek, hem de kompakt oyun oynayabileceğim harika bir cihaz oldu benim için.

Konuyu açalı olmuş biraz. Güncelleme yapayım.

1- Kompakt taşınabilir güçlü bir cihaz düşünüyorsanız alınabilir bir cihaz. Aşırı memnunum. Hızlı, güçlü ve powerbank ile bile şarj edebiliyorum (normal kullanımda).

2- Sorun olarak görebileceğim tek nokta ısınma. Ekran kartı ve işlemci ekranın arkasında yer aldığı için soğutması zor bir cihaz. Bu ısınma uzun vadede ekrana zarar verir mi bunu düşünmek gerek. Bunu baz alarak her gün uzun saatler kullanacağınız ana makine düşünüyorsanız sanki alternatif aramakta fayda var.

3- Amazon üzerinden yan sanayi bir kalem aldım. Açıkçası hafiften bir gecikme var. iPad pro kullanıyorum ve onla kıyaslanamaz durumda. Sorun kalemde midir bilemem ama şuanki haliyle bir çizim tableti niyetine kullanılamaz.

Açıkçası gideceği yere götürülebilecek küçük hafif ve güçlü bir cihaz arayanlar gönül rahatlığıyla alabilirler. xBox kolu doğrudan bağlanabiliyor ve hem çizim işlerimi götürebilmek, hem de kompakt oyun oynayabileceğim harika bir cihaz oldu benim için.
Ne çiziyorsunuz hocam konudan bağımsız.

Z13 kullananlar olarak burayi aktif tutalim :)
Armory create uygulamasinda ayarlariniz ne durumda arkadaslar
Ben yanlis bi ayar mi yapiyorum acaba nadir de olsa ara ara kasma yaptigi oluyor normal kullanirken..

Geri
Yukarı