Elektronik Asus Rog Gladius III Kablolu 1000 TL

Fahri Abi

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 7600, Palit RTX 4070 Super, XPG 2x16GB DDR5 5200-38, Adata Lite Pro 1TB, DF DC 240, Prime B650M-K
Cimri'ye göre en ucuz ikinci satıcıdan 579, Akakçe'ye göre en ucuz ikinci satıcıdan 700 lira daha ucuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
1685995558202.png

Güzelmiş ama ayrıntı da ayrı güzel.

Cimri'ye göre en ucuz ikinci satıcıdan 579, Akakçe'ye göre en ucuz ikinci satıcıdan 700 lira daha ucuz.

Bin TL de tercih edilebilecek güzel bir mouse tavsiye ederim.

Asus ROG Keris ile çok da bir farkı yok hatta o daha da hafif. O yakın zaman önce uzun süreliğine 500 lira civarlarına satılmıştı. Bunu 2 katı fiyat yapan nedir bilen var mı? Scam gibi geldi bana.

1000 TL edecek bir şey değil kablosuzunu kullandım o da aynı şekilde. Razer DeathAdder V2 üzerine mouse tanımam. İstediğiniz kadar 8K deyin Çin markalarını sayın DeathAdder gibisi yok :)

Wireless modelini kullanıyorum gerçekten müthiş bir cihaz tavsiye ediyorum.

1000 TL edecek bir şey değil kablosuzunu kullandım o da aynı şekilde. Razer DeathAdder V2 üzerine mouse tanımam. İstediğiniz kadar 8K deyin Çin markalarını sayın DeathAdder gibisi yok :)

Gibisi yok diyorsunuz ama bu öznel bir yargı size göre öyle. Belki daha performanslı olabilir daha şık da durabilir fakat kime göre neye göre? Bilip bilmeden bunca nesnel yargıyı ortaya bırakmak inanın gereksiz. Arkadaş sadece bir indirim paylaşmış alınır mı? Alınmaz mı? Dememiş. Alternatiflerini sormamış. Razer markasını çok severim öellikle DeathAdder'leri çok beğenirim. Fakat yaptığınız yorumun saçmalık niteliği emin olun çok alakasız ve gülünç.

Wireless modelini kullanıyorum gerçekten müthiş bir cihaz tavsiye ediyorum.

Gibisi yok diyorsunuz ama bu öznel bir yargı size göre öyle. Belki daha performanslı olabilir daha şık da durabilir fakat kime göre neye göre? Bilip bilmeden bunca nesnel yargıyı ortaya bırakmak inanın gereksiz. Arkadaş sadece bir indirim paylaşmış alınır mı? Alınmaz mı? Dememiş. Alternatiflerini sormamış. Razer markasını çok severim öellikle DeathAdder'leri çok beğenirim. Fakat yaptığınız yorumun saçmalık niteliği emin olun çok alakasız ve gülünç.

ASUS'un her ürününü kullanırım severim ama mouse olayı saçmalık. Boş yere yorum yazmana gerek yok. Burada ben şu iyi ya da bu daha iyiden daha çok tavsiye niteliğinde yorum yaptım, ne yaptığımı da iyi biliyorum. Kimsenin 1000TL'sini çöpe atmasını istemem. Wireless modeli daha da dandik.

Wireless modelini kullandım, G903, G502, G402, G303, G302, G300 gibi nice Logitech Mouse'lar kullandım. Corsair'in hemen hemen her modeli elimden geçti. Razer'ın 3 modeli elimden geçti. Mouse denince benim aklıma Razer ve Logitech gelir gerisi faso fisodur. Klavye'de de SteelSeries çok kalitelidir. Marka fanboyluğu yapmanın luzümu yok. Kendi malına laf kondurmamak için makale yazmaya çalışmana hiç gerek yok.

Ne sorunu vardı sen yazmadan yazayım;
Makro tuşu elimi rahatsız etti, scroll tuşu ve sağ klik bozuldu. Scroll tuşu geri atıyordu ve sağ klik çift tıklıyordu. Garantiden yenisini verdiler, gittim sattım.

Corsair Glavie RGB Pro'da da aynı sorunlar vardı onda da yenisini verdiler.

Logitech kusursuz mu? Hayır. Yazdığım modellerin her birinin garantiden verilmiş bir yedeği var. Kimi gıcırdama, kimi çift tık. vs. ama bunlara rağmen Logitech halen favorim çünkü tık hissiyatı mükemmel.

Razer kusursuz mu? Bana göre evet. BW Chrome klavyesini 7-8 senedir aralıksız kullanıyorum. Alırken dalga geçilen Kailh Switch'leri, popüler Cherry'lerden daha uzun ömürlü çıktı. Geçen yıl yumuşayan W tuşunu da kolayca diğer tuş ile lehimleyerek değiştirdim. Geri kalan haliyle halen ilk günkü gibi kullanıyorum.

DeathAdder V2 olayına gelelim. Çok hafif, claw şekilde tutuş için mükemmel. Tık hissiyatı çok iyi. Kablosu o kadar hafif ki kablosuz almanıza gerek bile kalmıyor çünkü G502'deki gibi kabloyu çekiştirmeye gerek kalmıyor.

Tabii burada senin tek haklı olduğun konu bunların benim kişisel düşüncem olması. Yine de yazıyorum bunları çünkü 1000 TL'yi hak edecek bir mouse değili ederi maksimum 350-500 arası.

Buraya bir dipnot daha geçeyim. Geçen hafta 2 kez EVGA klavye paylaşıldı. EVGA sanıldığı gibi büyük ve eski köklü marka olabilir ama ürünleri çok sorunlu olabiliyor zira klavyesi hakkında yüzlerce şikayet olmasına rağmen konularına yazmadığıma pişman oldum.

Son düzenleme:
ASUS'un her ürününü kullanırım severim ama mouse olayı saçmalık. Boş yere yorum yazmana gerek yok. Burada ben şu iyi ya da bu daha iyiden daha çok tavsiye niteliğinde yorum yaptım, ne yaptığımı da iyi biliyorum. kimsenin 1000TL'sini çöpe atmasını istemem. Wireless modeli daha da dandik.

Wireless modelini kullandım, G903, G502, G402, G303, G302, G300 gibi nice Logitech Mouse'lar kullandım. Corsair'in hemen hemen her modeli elimden geçti. Razer'ın 3 modeli elimden geçti. Mouse denince benim aklıma Razer ve Logitech gelir gerisi faso fisodur. Klavye'de de SteelSeries çok kalitelidir. Marka fanboyluğu yapmanın luzümu yok. Kendi malına laf kondurmamak için makale yazmaya çalışmana hiç gerek yok.

Ne sorunu vardı sen yazmadan yazayım;
Makro tuşu elimi rahatsız etti, scroll tuşu ve sağ klik bozuldu. Scroll tuşu geri atıyordu ve sağ klik çift tıklıyordu. Garantiden yenisini verdiler, gittim sattım.

Corsair glavie RGB Pro'da da aynı sorunlar vardı onda da yenisini verdiler.

Logitech kusursuz mu? Hayır. Yazdığım modellerin her birinin garantiden verilmiş bir yedeği var. Kimi gıcırdama, kimi çift tık. vs. ama bunlara rağmen Logitech halen favorim çünkü tık hissiyatı mükemmel.

Razer kusursuz mu? Bana göre evet. Bw Chrome klavyesini 7-8 senedir aralıksız kullanıyorum. Alırken dalga geçilen Kailh Switch'leri, popüler Cherry'lerden daha uzun ömürlü çıktı. Geçen yıl yumuşayan W tuşunu da kolayca diğer tuş ile lehimleyerek değiştirdim. Geri kalan haliyle halen ilk günkü gibi kullanıyorum.

DeathAdder V2 olayına gelelim. Çok hafif, claw şekilde tutuş için mükemmel. Tık hissiyatı çok iyi. Kablosu o kadar hafif ki kablosuz almanıza gerek bile kalmıyor çünkü G502'deki gibi kabloyu çekiştirmeye gerek kalmıyor.

Tabii burada senin tek haklı olduğun konu bunların benim kişisel düşüncem olması. Yine de yazıyorum bunları çünkü 1000 TL'yi hak edecek bir mouse değili ederi maksimum 350-500 arası.

Buraya bir dipnot daha geçeyim. Geçen hafta 2 kez EVGA klavye paylaşıldı. EVGA sanıldığı gibi büyük ve eski köklü marka olabilir ama ürünleri çok sorunlu olabiliyor zira klavyesi hakkında yüzlerce şikayet olmasına rağmen konularına yazmadığıma pişman oldum.

Hocam şu anki Türkiye piyasasında dahi adamakıllı gerçekten sizin ve benim kullandığım kalitelerde ki uzun ömürlü mouselerin emin olun çoğu zaten 1000 TL bandında yani fiyatını hak eden bir mouse olmasına gerek yok ekonomi kötü olduğu için böyle zaten yoksa fiyatının hak edip hak etmediği %100 net bir şekilde ortada. Ben şahsen Wireless modelini kullanıyorum ben gayet memnunum hiçbir problem yaşamadım hiçbir sorun da yaşamadım beni rahatsız eden herhangi bir faktör de bulunmadı ben açıkçası memnunum.

Geri
Yukarı