ASUS ROG STRIX ve STRIX Scar arasındaki fark nedir?

İşlemci bir nesil eski kaldı ama ekran kartında daha iyisi yok tabii.

Sen fazla kafana takma oyunlarda ekran kartını kullanacaksın genel olarak işlemci ekran kartından sonraki en önemli aşamadir lakin senin işlemcide çok iyi bence bir sorun yaratmaz sana render alma veya grafik tasarlama konusundada bir sorun çıkartmaz ben grafik tasarım için almıştım laptopu hem oyun hem grafik tasarım içinde çok iyi sonuçlar veriyor.

Bende o düşünceyle 4090'a yürüdüm zaten.

Benchmark puanlarına baktiysan eğer 4080 ile 4090 arasında yaklaşık %10 performans farkı var lakin bana sorsan bende 4090 derim almışken niye en üstünü almayalım değil mi 😁😅

Sen fazla kafana takma oyunlarda ekran kartını kullanacaksın genel olarak işlemci ekran kartından sonraki en önemli aşamadir lakin senin işlemcide çok iyi bence bir sorun yaratmaz sana render alma veya grafik tasarlama konusundada bir sorun çıkartmaz ben grafik tasarım için almıştım laptopu hem oyun hem grafik tasarım içinde çok iyi sonuçlar veriyor.

Benchmark puanlarına baktiysan eğer 4080 ile 4090 arasında yaklaşık %10 performans farkı var lakin bana sorsan bende 4090 derim almışken niye en üstünü almayalım değil mi 😁😅
4090 nın ekran kartı belleği 16 gb olması avantaj sonrası için dar boğaz olmaması için 😂😂

4090'nın ekran kartı belleği 16 GB olması avantaj sonrası için darboğaz olmaması için 😂😂

Param yetseydi bende ondan alacaktim ama sen ucuza almissin nasıl olduysa ben 2 ay önce alirken 95-98'e almistim 32 GB RAM 1TB SSD'li modeli sende 140k ya filan almissin 4090'li Scar modelini benim aldigim donem 160-170k görünüyordu bayağı ballısin 😅

Param yetseydi bende ondan alacaktim ama sen ucuza almissin nasıl olduysa ben 2 ay önce alirken 95-98'e almistim 32 GB RAM 1TB SSD'li modeli sende 140k ya filan almissin 4090'li Scar modelini benim aldigim donem 160-170k görünüyordu bayağı ballısin 😅
Ben 134 e aldım ya %5 indirim vardı Hepsiburada da onla beraber aldım 141 k normal fiyatıydı bide 2 tb ssd var benim kinde 14. Nesiller çıktı ya ucuzlamıştır şu an 14. Nesiller 160-170k

Ben 134'e aldım ya %5 indirim vardı Hepsiburada'da onunla beraber aldım 141 k normal fiyatıydı bir de 2 TB SSD var benim kinde 14. nesiller çıktı ya ucuzlamıştır şu an 14. nesiller 160-170k

Dogrudur hocam herkes bir şeyler koparma derdinde bana Scar dedigin vakit para yetmiyordu şu an almaya kalksam yine yetmeyecek coktan 100bin TL'yi gecmis benimki.

Geri
Yukarı