Çözüm ASUS TUF A15 ısınma sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Turbo boostu nasıl düşürüyorsunuz, bir de furmark yapma imkanınız var mıdır?
Nasıl kapatacağını paylaşmışlar.Hemen yapamam en kısa sürede furmark yapıp paylaşırım.

Turbo boostu nasıl düşürüyorsunuz, bir de furmark yapma imkanınız var mıdır?
Turbo boostun nasıl kapatılacağını atmış biri.Furmark bu şekilde çok anlamıyorum sonuçlardan.

Dosya Ekleri

• IMG_20221108_215352.jpg
    IMG_20221108_215352.jpg
    68,5 KB · Görüntüleme: 117
  • IMG_20221108_215345.jpg
    IMG_20221108_215345.jpg
    271,6 KB · Görüntüleme: 118
Son düzenleme:
Bu videoya göre kapatabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Var olasın üstad.

Nasıl kapatacağını paylaşmışlar.Hemen yapamam en kısa sürede furmark yapıp paylaşırım.

Turbo boostun nasıl kapatılacağını atmış biri.Furmark bu şekilde çok anlamıyorum sonuçlardan.
Sonuçlar güzel.

Sorunu nasıl çözdüğünüzü yazarsanız aynı sorunu yaşayan arkadaşlarda çözüm sağlayabilir. Turbo Boost kapatarak mı çözdünüz?

Arkadaşlar normalde PUBG'de 85-92°c civarlarındaydı işlemci, Turbo Boost kapatınca 66°c'yi geçmedi. Beni çok şaşırttı FPS kaybı da yaşamadım, yaşıyorsam da azdır fark edemedim ve islemci isinmayinca fanlar da sessiz çalışıyorum. Sanirim Turbo Boost kapalı kullanmak daha mantıklı geldi. PC ASUS TUF A15 (laptop soğutucusu ile birlikte kullanıyorum). Isı problemi yasayanlar deneyebilir.

Eki Görüntüle 1564735Eki Görüntüle 1564736

Hocam nasıl kapattınız Turbo'yu?

Bu videoya göre kapatabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bende Ryzen 7 7735HS işlemci olan ASUS var aynı yöntem işe yararmı.

Son düzenleme:
İşlemcinin frekansını 4.x lerden 2.x lere düşürüyorsunuz tabiki de sıcaklık düşecek. İşlemci ağırlıklı oyunlarda farkını hissedeceksiniz.

H

İşlemcinin frekansını 4.X'lerden 2.Xlere düşürüyorsunuz tabii ki de sıcaklık düşecek. İşlemci ağırlıklı oyunlarda farkını hissedeceksiniz.

Hocam Turbo kapattım ama gene de The Forest 1 oyununda 94 dereceyi gördüm nasıl düzeltebilirim?

Geri
Yukarı