ASUS TUF F15 şarjda değilken performansı düşük oluyor

yesnt

Decapat
Yer
Çukurova, Adana
Daha fazla  
Merhaba, şarja takılıyken çok güzel gayet normal çalışıyor fakat şarjdan çıkartınca normal webde gezişimde, dosyaları kurcalayışımda bile çok ciddi performans düşüşü oluyor. Oyunda demiyorum bakın. Normal bir şekilde bilgisayarda gezinirken bile bu oluyor. Pil ayarlarında sadece bunlar aktif.

1681328935881.png

Şarjdayken:

1681328963152.png

Şarjı çıkartınca:

1681329002817.png

Bu durum gerçekten çok can sıkıcı olmaya başladı. Laptopu alalı 3 gün oluyor, araştırdığıma göre Reddit'te de bu sorundan şikayet eden epey kullanıcı var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok normal. Pil ayarlarından pil gücündeyken kısmına bakarsan, şarjdan çıktığında ekran kartının kapatıldığını görebilirsin. Ama 10 dakika sonra şarjın biter haberin olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç seçeneklerinden güç tasarrufu yerine dengeli konuma çekmeyi deneyebilirsin. Batarya'dan kullandığın için işlemcinin güç kısması normal.

Çok normal. Pil ayarlarından pil gücündeyken kısmına bakarsan, şarjdan çıktığında ekran kartının kapatıldığını görebilirsin. Ama 10 dakika sonra şarjın biter haberin olsun.
Hiç de normal değil. Diğer laptopumda böyle bir sorun yok. Bakın oyun oynarken demiyorum, en basitinden bir klasör açarken bile kasıyor. Bu normal değil.

Arkadaşlar youtubeda video açınca bile kasıyor. 2 günde 3 defa format attım nafile. Çözümü nedir şu lanet şeyin?

Son düzenleme:
Hiç de normal değil. Diğer laptopumda böyle bir sorun yok. Bakın oyun oynarken demiyorum, en basitinden bir klasör açarken bile kasıyor. Bu normal değil.

Arkadaşlar youtubeda video açınca bile kasıyor. 2 günde 3 defa format attım nafile. Çözümü nedir şu lanet şeyin?
çözüm buldunuz mu?

Hocam ben de de 2023 A15 var, pildeyken mouse imleci bile takılarak ilerliyor, kasma oluyor. (videolarda olmuyor ama, orada hızlanıyor) Fişe taktığımda ise yağ gibi akıyor.
Çözümü aşağıya bırakıyorum:

Yeni konular

Geri
Yukarı