ASUS TUF Gaming A15 ekran titremesi

ellijeanaction

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
24 GB (8+16)
Ekran kartı
RTX 4050
İşlemci
R7-7735HS
Merhaba.
ASUS TUF Gaming A15 2033 kullanıcısıyım. Cihazım çok sık aralıklarla ekranın üst kısmında bir problem gösteriyor. Videosunu ekliyorum. Cihaz 3 aylık. Doğrudan garantiye mi yollamalıyım? Bu sorun neden kaynaklı olabilir?

Cihaz:
ASUS TUF Gaming A15 2023 FA507NU-LP051

Sorunun videosu

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam eklediğim RAM ile alakalı değilmiş. Ekranda olduğunu anladım çünkü internette çeşitli ülkelerde ASUS TUF serisinde bu problem yaşandığını gösteren videolar var. 144 Hz olduğu için özellikle şarjdayken bu yaşanıyor.
Şu tarz videolara denk geldim ve hep TUF serisi. Yorumlarda 60 Hz'e çekmem gerektiği söylenmiş ama cihaza bu kadar para verip 144 Hz alıyoruz. Bunu yapmak mantıksız.

Birden fazla insan ASUS RMA'nın ekranı değiştirdiği ve sorunun çözüldüğünü yazmış.

Hocam videodaki kişi sol eliyle ne yapıyor da ekran titriyor anlayabildiniz mi?
Bir de yanlış anlamayın merakımdan soruyorum RAM değiştirmek için arka kasayı açacağınız zaman tüm vidaları söktünüz mü? Bir tanesi çıkmıyordu, zor çıkıyordu ondan soruyorum.

Hocam videodaki kişi sol eliyle ne yapıyor da ekran titriyor anlayabildiniz mi?
Bir de yanlış anlamayın merakımdan soruyorum RAM değiştirmek için arka kasayı açacağınız zaman tüm vidaları söktünüz mü? Bir tanesi çıkmıyordu, zor çıkıyordu ondan soruyorum.
Evet. Arka kapaktaki tüm vidaları sökmeden kapağı açmamız zaten mümkün değil. Kanırtarak yaparsanız da kapak veya içteki yuvası kırılacaktır.
Videodaki eleman gücü açıp kapıyor.
Hocam BIOS güncellemeyi deneyin genelde ondan kaynaklanıyor. Bende F15 kullanıyorum aynı sorunu bu şekilde çözmüştüm.
Kontrol ettiğimde en yeni BIOS sürümü yüklü görünüyor zaten. Armoury Crate ve my asus dan baktım.

Evet. Arka kapaktaki tüm vidaları sökmeden kapağı açmamız zaten mümkün değil. Kanırtarak yaparsanız da kapak veya içteki yuvası kırılacaktır.

Kontrol ettiğimde en yeni BIOS sürümü yüklü görünüyor zaten. Armoury Crate ve my asus dan baktım.
Başka bir video daha buldum. Neredeyse her videoda benzer şekilde ekran değişimi sorunu çözmüş.
Flickr screen

Kontrol ettiğimde en yeni BIOS sürümü yüklü görünüyor zaten. Armoury Crate ve my ASUS'dan baktım.

Başka bir video daha buldum. Neredeyse her videoda benzer şekilde ekran değişimi sorunu çözmüş.
Flickr screen

Anladım hocam doğru gücü kapatıyor.
Ben de öyle sanıyordum da sağ arka alt vida fark etmişsinizdir zor çıkıyordu. Boyle boş dönüp 'tık tık' diye ses çıkarıyordu, o vida ozel bir vidaymış kasayı açmayı kolaylaştırıyormuş çıkarmamak gerekirmiş. Ama bir bileşenle falan bağlantısı yok sadece kasayi açmayı kolaylaştıran bir vidaymış.

Ayni sorun bendede var
3 ay önce hepsiburada üzerinden aldım aldığım günde beri aralıklı aralıklı yapıyor
İlk tarayıcı da fark ettim sonrasında youtube videolarında yaptı sürücü güncelleme leri ile keser diye düşündüm güncelleme yaptığım halde ofice exxel de çalışma yaparken tekrar yaptı
Servis süreç leri ile bilgi paylaşımı yapalilir misiniz
Bende yakın zamanda servise göndereceğim

Bu sorunu yaşayanlar kervanına eklenmiş bulunmaktayım. Birkaç gün önce güncelleştirmeleri yapıp pcyi kapatmıştım. Ertesi gün ekran hiç gelmiyordu. Ardından ekrana fener tutunca simgelerin çok hafif gözüktüğünü fark ettim. Sonrasında monitör bağlayıp mux switchi kapatım ve sorun çözüldü.(mux açtıktan sonra da sorun yaşamadım) Birkaç gün sorunsuz kullandıktan sonra da arada sırada bu sorunla karşılaşmaya başladım. Video kaydı da alamadım. Servise gönderirsem kanıt istemeden ekran değişimi yaparlar mı?

Aynı sorun bende de mevcut ekran değişimi dışında kesin çözüm var mı?

Dosya Ekleri

• 20230909_101647.jpg
    20230909_101647.jpg
    131,2 KB · Görüntüleme: 39
  • 20230909_101659.jpg
    20230909_101659.jpg
    107,1 KB · Görüntüleme: 39

Yeni konular

Geri
Yukarı