ASUS TUF Gaming A15 FA507NV-LP037 alınır mı?

Bütçe
36000
Hocam konuşmadık mı zaten 🫠 Testi paylaşsın bakalım, iyiyse önerilebilir. Test cihazının bu kadar kısa sürede pump out olması ayrı durum.

Macun çok kötü hocam, benim i5 8300H işlemcimde bile 1 saat dayanabildi. 2 Tane R23 testi yaptım 95 altına inmemeye başladı, cihazın içini açtım her tarafa yayılmıştı macun.

@Artoria Pendragon

1696366529749.png

:D

Oyundaki yükle düz CPU'ya binen sentetik testi hangi kafayla karşılaştırıyorsunuz bunu da ben çözemedim. Kasa içerisinde 100W tüketim yapan GPU var orada, hele borular paylaşımlıysa sıcaklıkları birbirini çok fazla etkiliyor. Doğru düzgün karşılaştırmalar yapın yapacaksanız da, cihazi kullanan ve macunu değiştiren arkadaş oyun testlerini detaylı şekilde atsın ona göre cihaz tercih edilebilir. Technopat'ın incelemesinde daha test cihazı o kadar kısa sürede patlamış çünkü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mesajı da biraz olayın hararetiyle yazdım, dediğiniz gibi çok etkiliyor paylaşımlı ısı borusu olayı ama biraz mantık kurunca Monster çok daha önde gibi geliyor bana. Attığınız test videosu ve başka videolara da baktım, arada 10 dereceden fazla sıcaklık farkları var. Tamamen macunla alakalı olduğunu düşünüyorum ben bu ısı probleminin.

Macun çok kötü hocam, benim i5 8300H işlemcimde bile 1 saat dayanabildi. 2 Tane R23 testi yaptım 95 altına inmemeye başladı, cihazın içini açtım her tarafa yayılmıştı macun.

@Artoria Pendragon

Eki Görüntüle 1966312

:D

Hocam bu MX-4 bu kadar kötü mü ya gerçekten? Zalman stc8 kullandım bir ara işlemcide, 1-2 hafta kullandım, açtığımda biraz pump out yaptığını gördüm ama onun da nedeni macunu çok sürmemmiş.

Mesajı da biraz olayın hararetiyle yazdım, dediğiniz gibi çok etkiliyor paylaşımlı ısı borusu olayı ama biraz mantık kurunca Monster çok daha önde gibi geliyor bana. Attığınız test videosu ve başka videolara da baktım, arada 10 dereceden fazla sıcaklık farkları var. Tamamen macunla alakalı olduğunu düşünüyorum ben bu ısı probleminin.
Ya zaten bana göre laptoplarda fanlar ayrı bakır ayrı olmalı neden diyecek olursanız eğer, İntel eski işlemcilerin Delid olayında macun yerine lehim yapıyormuş. Laptop üreticileride bakır ile işlemci arasına lehim koysa çok verimli olurdu aslında.

Hocam bu MX-4 bu kadar kötü mü ya gerçekten? Zalman stc8 kullandım bir ara işlemcide, 1-2 hafta kullandım, açtığımda biraz pump out yaptığını gördüm ama onun da nedeni macunu çok sürmemmiş.

Bu konuya bakabilirsiniz hocam, 100 dereceye sabitliyordu kendini işlemci. 95 offset olmasına rağmen 100 oluyordu.

Ya zaten bana göre laptoplarda fanlar ayrı bakır ayrı olmalı neden diyecek olursanız eğer, Intel eski işlemcilerin Delid olayında macun yerine lehim yapıyormuş. Laptop üreticileride bakır ile işlemci arasına lehim koysa çok verimli olurdu aslında.

Lehim değil de fabrikasyon sıvı metal gelmesi gerekiyor artık her laptopun. Ciddi etkisi var gerçekten.

Eki Görüntüle 1966279

12500H Nitro'nun aldığı puan.

Eki Görüntüle 1966280

TUF'un aldığı puan.

Sıcaklık testleri:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ne hikmetse işlemci hep 90 derecenin üstünde. Forumda bununla alakalı da birçok konu var, işlemci sıcaklığıyla alakalı.

Hâlâ TUF'u önermeye devam edin. Monster'ı neden kötülüyorsunuz onu da belirtirseniz sevinirim, dayanak noktanız nedir?

Kullandığımdan biliyorum GPU 2520 MHz yani adam Turbo modda kullanıyor. Turbo modda iken işlemci hem en yüksek frekansa kendini zorluyor hem daha fazla güç çekiyor. Performans modunda böyle bir sorun yok ek olarak silent modda fazlasıyla iyi bir mod.

Hocam konuşmadık mı zaten 🫠 testi paylaşsın bakalım, iyiyse önerilebilir. Test cihazının bu kadar kısa sürede pump out olması ayrı durum.

Ne testi istiyorsun hocam gel yayın açayım kendi gözünle gör.

--
Pump-out olduğu yok sürülü gelen macun tam anlamıyla çöp o yüzden farklı bir macun sürdüm 1-2 saat sonra.

Yeni konular

Geri
Yukarı