ASUS TUF Gaming A15 FA507xı rastgele oluşan siyah ekran ve mavi ekran hataları

LeonArdaVinci

Centipat
Daha fazla  
Sorun ne zamandır var bilmiyorum ama geçen günlerde dışarı çıktığımda bilgisayarımda eco modu kullanmak istedim ve RTX4070 ekran kartını kapatıp 7940HS içinde bulunan entegre grafik biriminde kullanırken, uygulamaları kullanırken siyaha dönüp tamamen (bazı yerlerde beyaz çizgilerde oluyor ve video oynatırken sadece videolarda renkli çizgiler oluşuyor tam ekrana alıp geri çıkınca düzeliyor). Bazen de mavi ekran hataları aldım tetikleyen şeylerin ne olduğunu bulamadım ancak aldığım mavi ekran hatalarını not ettim birkaç görsellede açıklayım durumu. Son olarak driverları baştan kurdum ve format attım ne yaparsam yapayım çözemedim.

Mavi ekran hataları:
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED (bu hatayı aldığımda ekran mavi değil siyahtı)

Fotoğraftaki siyah ekran bir süre kaldıktan sonra ya gidiyor ya uygulama çöküyor ve ek olarak bu sorunu ASUS servisine gidip çözmeyi denedim ama cihazınız sorunsuz diyerek geri teslim ettiler aranızda yaşayan varsa yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Dosya Ekleri

• çizgi.png
    çizgi.png
    998,2 KB · Görüntüleme: 14
  • siyah ekran.png
    siyah ekran.png
    915,5 KB · Görüntüleme: 11
  • WhatsApp Görsel 2024-05-12 saat 01.35.20_d0c3ba25.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-05-12 saat 01.35.20_d0c3ba25.jpg
    57,2 KB · Görüntüleme: 12
Minidump dosyanızı paylaşın.

Minidump dosyanızı paylaşın.

minidump.rar

• Memtest86 ile RAM'lerinizi test edin.
  • DDU ile driverınızı kaldırıp WHQL sürümü yükleyin.
  • Wifi sürücünüzü güncelleyin.
  • Chipset sürücünüzü güncelleyin.
hepsini yaptım hocam sorun hala devam ediyor hatta KERNEL_MODE_HEAP_CORRUPTION kodlu mavi ekran verdi

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2024-05-12 saat 11.58.13_c8501bca.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-05-12 saat 11.58.13_c8501bca.jpg
    130,8 KB · Görüntüleme: 8
Hepsini yaptım hocam sorun hala devam ediyor hatta KERNEL_MODE_HEAP_CORRUPTION kodlu mavi ekran verdi.

Hocam beni yanlış anlamayın bende çok bilgili değilim ama işlemciniz maksimum 93 derece görmüş bildiğim üzere 90 derecenin üstünde otomatik kapanıyordu belki ısılardan da kapanıyor olabilir yanlışım varsa özür dilerim.

Hocam beni yanlış anlamayın bende çok bilgili değilim ama işlemciniz maksimum 93 derece görmüş bildiğim üzere 90 derecenin üstünde otomatik kapanıyordu belki ısılardan da kapanıyor olabilir yanlışım varsa özür dilerim.
asus servis daha yeni temizledi cihazı aslında ama test esnasında yüke sokuyorsa olabilir belki bilmiyorum bende

Geri
Yukarı