ASUS TUF Gaming F15 boşta %50 RAM kullanıyor

723764

Picopat
Merhaba. ASUS TUF Gaming F15 bir laptopa sahibim formatlamıştım PC'yi formattan sonra Windows 11 kurdum ama boşta %50 RAM kullaniyor. RAM 8 GB ne yapmalıyım?

Merhaba. ASUS TUF Gaming F15 bir laptopa sahibim formatlamıştım PC'yi formattan sonra Windows 11 kurdum ama boşta %50 RAM kullaniyor. RAM 8 GB ne yapmalıyım?
RAM Almalısın kanka... Bende 16GB var kullanılan 4GB boştayken ve 12GB Kullanılabilirim oluyor.

Arka planda çalışan bir uygulama veya virüs olmadığından emin olun. Onun dışında herhangi bir uygulama açtığınızda zaten gereken ram oraya aktarılacaktır.

Normal 4 GB kullanması. Bende de ıvır zıvır şeyler açık arkada, boşta ama tam da boş değil. 8 GB kullanıyor görünüyor. (Toplam RAM miktarım 32 GB)

Normal 4 GB kullanması. Bende de ıvır zıvır şeyler açık arkada, boşta ama tam da boş değil. 8 GB kullanıyor görünüyor. (Toplam RAM miktarım 32 GB)
Kanka Windows ne kadar ram var ise o kadar rahatlatıyor kendini mesela 4GB ram kullanırsan 2GB RAM tüketir. 32 GB Kullanırsan X bir oyun 15GB ram tüketir fakat 16GB kullanırsan X oyunu 10GB tüketir gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı