ASUS TUF Gaming F15 boşta %50 RAM kullanıyor

Hocam içinde oyun bile yok nasıl oyun oynayacağım böyle RAM yükseltmesimi yapsam
Evet yükseltin bence. Yükseltmeden de oynarsınız oyun ama eskileri oynarsınız genelde diye tahmin ediyorum.

Kanka Windows ne kadar ram var ise o kadar rahatlatıyor kendini mesela 4GB ram kullanırsan 2GB RAM tüketir. 32 GB Kullanırsan X bir oyun 15GB ram tüketir fakat 16GB kullanırsan X oyunu 10GB tüketir gibi.
Evet evet fark etmiştim bunu👍🏿

Kanka ondan değil işlemcisi bunun 12 13. nesil değil o kadar güçlü değil yani darboğaz da genelde işlemci ve ekran kartı gücüne bakıyor işlemcim 11. nesil i5 ve uzman isimler inceleme videosunda 16 öneriyor 32 RAM bir de pahalı zaten.
Ya Canımın içi, RAM darboğaz ile "İLGİSİZ." Darboğaz işlemci ile ekran kartı arasındaki uyumsuzluğa denir.

Canım bu sisteme 64 RAM taktım diyelim füze gibi mi olacak saniyorsun.
Kanka ne alaka? Ben sana diyorum ki RAM Darboğaz ile ilgisiz bir donanım. Laptop üreticileri zaten darboğaz olmayacak şekilde işlemci ve ekran kartı seçer tabii ısınıyor ise Throttle yer ve darboğaz yersin. RAM tamamen etkisiz hatta aksine MUX Switch yok ise darboğazı az bir şey azaltır.

Geri
Yukarı