ASUS TUF VG277Q1A alınır mı?

Bütçenizi aşıyor diye belirtmemiştim ancak evet eli yüzü düzgün bir monitör.

O zaman ya Dell'ya da bu IPS olan ASUS'u alacağım herkese çok teşekkür ederim.

Hayır, alınabilecek en iyi monitör değil. Alınabilecek monitör değil hatta. "oyun oynayıp 1-2 film için VA" demenin mantığı nedir? VA'nın iki iyi olduğu kısım esnek panellerde daha kolay kullanılabilmesi -Curved olması- ve kontrast değeri. Dinamik kontrast değerine bakmaya gerek yok çünkü neredeyse hiçbir zaman onu göremeyeceksiniz. Native kontrast değeri IPS'e göre tabii ki gayet iyi olmak zorunda ancak önerdiğiniz "oyuncu" monitörünün ghosting, inverse ghostingi var ve gecikmesi normalden yüksek dolayısıyla alınabilecek en saçma "oyuncu" monitörü olabilir bu bütçe için. 400cd/m2 markanın verdiği değer ve 350cd/m2 üstüne çıkamaz o panel.

Kısacası Curved olması dışında -ki bu da öznel- başka bir tercih sebebi yok.

IPS grafik işleri yapanlar için, normal kullanıcılar için ve oyuncular için uygundur kardeşim. Oyun oynayacaksan da IPS oynamayacaksan da IPS. Ha dersen "ben profesyonel FPS oyuncusu olmak istiyorum" o zaman ya OLED'lerin yanma durumunu göze alıp OLED monitör alırsın ya da TN panel BenQ'lara bakarsın ki bu da yeni IPS'lere göre 2ms falan kazandırır sana.

En son 2017'de falan monitör panellerine falan göz gezdirdiğini sanıyorum çünkü yeni IPS'lerden bihaber yazılmış bir mesaj bu.

Mümkünse sadece monitörün sayfasına gidip "teknik özellikler" bölümünden bakıp kendinize göre yorumlayıp mesaj yazmak yerine araştırıp değerlendirip akabinde öneride bulunun.

İyi sosyaller.

Peki önerebileceğin bir monitör var mı hocam 4000-4500 aralığında?

Peki VG279Q1A alınır mı? Çünkü hem IPS hem de 27 inç?
Fiyatı ne kadar ?

F/P olarak haklısınız, bütçe sıkıntılıysa VA tercih edilebilir ancak Gaming'de IPS avantajlıdır.

Fp olarak belirttim ben zaten ama limit 5bin benim arkadaşında öyle görünüyor tabii dediğiniz monitör 5bin civarında ise alınabilir.

Geri
Yukarı