ASUS VG249Q3A monitörde görüntüde bozulmalar oluyor

daisukithigh

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500 RTX 4060 8G DUAL 16GB RAM 3200 ADATA LEGEND 750
Monitör
ASUS VG249Q3A
ASUS VG249V3A monitörünü kullanıyorum ve bilgisayarı kapatırkene veya uyku moduna alırkene görüntü bozuntuları oluyor. Bu normal mi ve sizce ASUS'un servisine göndermeli miyim? Aşağıdaki videodaki gibi RDR 2 oynarkene de görüntü bozulabiliyor.

Göremeyenler için;

image_2024-03-06_150155220.png

ASUS VG249V3A monitörünü kullanıyorum ve bilgisayarı kapatırkene veya uyku moduna alırkene görüntü bozuntuları oluyor. Bu normal mi ve sizce ASUS'un servisine göndermeli miyim? Aşağıdaki videodaki gibi RDR 2 oynarkene de görüntü bozulabiliyor.

Göremeyenler için;

Eki Görüntüle 2134084
Sorun monitörde olsaydı 2.ekran kapanmazdı. Ekran kartınızda problem var. Ekran kartı bilgilerinizi atabilir misiniz?

Kasanızı taşıyabiliyorsanız veya evdeki TVyi deneyin. Sorun devam ediyorsa donanımsal görünüyor. Fakat yine de DDU adlı programla ekran kartı driverı silip güncel sürümü temiz kurun.

Sorun monitörde olsaydı 2.ekran kapanmazdı. Ekran kartınızda problem var. Ekran kartı bilgilerinizi atabilir misiniz?
Ekran kartında herhangi bir sorun olmamalı değişim den geldi bu monitör öncesindede vardı aynı modelde başka modellerde sorn yoktu.
Asus Dual RTX 4060

Kasanızı taşıyabiliyorsanız veya evdeki TVyi deneyin. Sorun devam ediyorsa donanımsal görünüyor. Fakat yine de DDU adlı programla ekran kartı driverı silip güncel sürümü temiz kurun.
Driverla alakası olduğunu zannetmiyorum.

Monitörde sorun varsa yandaki kapanmaz ayrıca monitör gayet düzgün durup dururken ekranı bozmaz. Yazılımsal bir şey yani ekran kartına bağlı bir şey.
Aldığımdan beri böyle önceki asusun başka monitöründe böyle bir şey olmuyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı