Asus Vivabook X542BP vs 13" MacBook Pro 2015

Demirhaner

Decapat
Öncelikle merhabalar,

küçük Photoshop ve montaj işleri icin, internet, mobil isler, film tarzı gündelik seyler için uygun bir bilgisayar arıyordum. Daha 2 aylık garantili Asus Vivabook buldum. Teknik özellikleri şöyle:

Asus X542BP-GQ003T AMD A9-9420- 3.0Ghz İşlemci 8GB RAM 1TB HDD 2GB Ekran Kartı 15.6" Windows 10 İşletim Sistemli

Fiyat olarak nispeten uygun. iPad Air cihazımın üstüne 700 lira ile anlaştık ürünün sahibiyle. Son zamanlarda donanım alanındaki gelişmeleri takip edemiyorum ve dediğim kullanım alanlarında beni uzun yıllar götürür mü merak ediyorum. Ayrıca aynı şekilde 2015 Retina 13’ MacBook Pro için 512 GB SSD+128 GB HDD 8 GB RAM, i5 2.2 GHz işlemcili cihaz için de 2500+ iPad Air konusunda anlaştım. Sizce hangisi daha mantıklı bir tercih olur, fiyat performans açısından hangi ürün daha iyidir, uzun yıllar kullanabilirim? Yardımlarınız icin şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS'un donanımı çöp. AMD'nin sürücü sorunlarıyla uğraşmaya değmez. Bence MacBook Pro'yu alın.
Hocam arasında kayda değer farklar var mı yada piyasa olarak 2013 MacBook Pro 13’ kaçırılmayacak bir fiyatta mı,hiç mac kullanmadım o yüzden soruyorum.
Bide 2013 cihazı olması sorun uzun ömürlü olur mu olmaz mı konusunda kararsızım,şimdiden 5 yıllık cihaz almak biraz kafamı karıştırıyor.

Hocam arasında kayda değer farklar var mı yada piyasa olarak 2013 MacBook Pro 13’ kaçırılmayacak bir fiyatta mı,hiç mac kullanmadım o yüzden soruyorum.
Bide 2013 cihazı olması sorun uzun ömürlü olur mu olmaz mı konusunda kararsızım,şimdiden 5 yıllık cihaz almak biraz kafamı karıştırıyor.
MacBook'lar hakkında bir bilgim yok maalesef. Başlıkta 2015 model yazmışsınız bu arada.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı