ASUS Vivobook 15X X1503ZA garantili laptopa RAM takmak

Merhaba Vivobook 15X X1503za laptopuma RAM eklemek istiyorum. YouTube'da bir kişinin ASUS'un ücretsiz bu işlemi yaptığını duydum fakat ben müşteri temsilcisini arayıp sorduğumda ben takarsam garantiden çıkacağımı ve onlar takarsa da 750 lira ücreti olduğunu söylediler. RAM'in kendi ücretinden daha pahalı bir montaj bedeli bu. Bildiğim kadarıyla etiket altına gömülü bir vida yok hepsi görünürde. Eğer bilgisayarı açıp ben takarsam garanti kapsamından çıkar mıyım? Yani aslında evet, müşteri hizmetleri bu cevabı verdi bana, peki anlayabilirler mi? Anlamamaları için ne yapabilirim? RAM'den daha yüksek bir ücreti vermek istemiyorum böylesine basit bir işlem için. Şehir dışındaki teknik servise her gün kullandığım okul bilgisayarımı göndermek de cabası.

Bonus bir soru olarak, alacağım RAM'in hangi özellikleri diğeriyle aynı olmalı? DDR4 olacak, öbüründen yavaş olmaması gerekecek MHz olarak bunları biliyorum. Örneğin 1RX8 RX16 gibi değerler var, bunların da aynı olması lazım mı? İnternette aratsam da anlamadım ne olduklarını.

Cihazınızın modeli tam olarak nedir?

1502ZA-EJ030W falan mı? Bir de nereden aldınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı