Asus Z270 Maximus IX Formula Bluetooth Windows'ta görünmüyor

Falcon042

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Dahili Bluetooth alıcısı olan Asus Z270 Maximus IX Formula anakartımı uzun süredir sorunsuz bir şekilde kullanıyordum. Fakat iki gün önce bilgisayarı açıp Bluetooth üzerinden telefonumdan PC'ye dosya aktaracağımda fark ettim ki her zaman başlat menüsü sistem simgelerinde bulunan Bluetooth simgesi kayıp ve Aygıt Yöneticisinde de gözükmüyor. Sorunları algıla dediğim de ise "Cihazda Bluetooth cihazı yok" hatası alıyorum. Fakat daha bir hafta önce dosya aktarımı yapmış ve yine Bluetooth aracılığıyla bağlanan kablosuz Xbox kontrolcüsü ile oyun oynamıştım. Anlamadığım bu süreç içerisinde kasayı açıp montaj veya demontaj yapmadım yani donanımsal bir zarar vermiş olamam, ayrıca yazılımsal bir değişiklik format vs. yapmadım. Sürücü güncellemeleri, Windows Güncellemeleri de tam (aşağıdaki resimde Bluetooth sürücü güncellemesi yapıldığı gözüküyor). Peki sorun nereden kaynaklanıyor olabilir? 1 TB'lık arşivim var ve yedekleyebileceğim o boyutta başka diskim yok, acaba format atmadan nasıl bir çözüm bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer güncellemeden sonra yaptıysa Asus'un sitesinden bir önceki güncellemeyi yüklemeni öneririm. Artı aygıt yöneticisinden bluetooth aygıt çalışıyor mu? Devre dışı kalmış olabilir.

Eğer güncellemeden sonra yaptıysa Asus'un sitesinden bir önceki güncellemeyi yüklemeni öneririm. Artı aygıt yöneticisinden bluetooth aygıt çalışıyor mu? Devre dışı kalmış olabilir.

Güncellemeden sonra kullanmıştım bir sıkıntı yoktu. Aygıt yöneticisinde bluetooth gözükmüyor.

Devredışı kalmış olabilir. İsterseniz bluetooth driverını silip tekrardan kurun.

Maalesef, driverları ve hatta son yapılan güncelleştirmeleri komple sildim değişen birşey olmadı.
Aygıt yöneticisinde gizli aygıtları göster dediğimde bluetooth çıkıyor fakat şu şekilde;

Adsız.png

Arkadaşlar microsoft ile görüşme sağlayıp teknik destek istedim fakat onlarda bir çözüm bulamadı. Windows onarma işlemi yaptım yine fayda etmedi. Bir hal çare bulun gözünü seveyim daha yeni Xbox kontrolcüsü almıştım bağlayıp çalıştıramıyorum bile.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı