Ayağa kalktığım zaman ani göz kararması, baş dönmesi, ayakta duramama ve titreme

mr2cm

Centipat
Daha fazla  
Bu olay 1 1.5 yıldır hep başıma geliyor aniden ayağa kalktığımda başım dönüyor ve gözlerim kararıyorum (17 yaşındayım). Birkaç kere bu olay büyüdü bir anda gözlerim kararıyor başım dönüyor pat diye yere düşüyorum yerde elim ayağım titriyor 1 2 saniye sonra geçiyor. 5 dakika önce de bu olayı yaşadım ve kalçamı çok kötü yere vurdum. İnternette biraz araştırma yaptım kan basıncıyla alakalıymış bir anda ayağa kalktığım ve az su içtiğim için oluyormuş artık daha fazla dikkat edeceğim. Sizce bir doktora görünmem gerekir mi? Ben 1 yıla kalmaz biter diye düşünüyorum. Aranızda bilen arkadaşlar varsa beni aydınlatın lütfen. Şimdiden zaman ayırıp yardım eden herkese teşekkürler.

Doktora görünmek lazım, demir eksikliğinden kaynaklanıyor diye biliyorum ama yere düşüp titretecek kadar değildir(?). Doktora görünmelisin.

Çok uzun süre uzandıktan veya oturduktan sonra ayağa ani bir şekilde kalkınca oluyor. Uzun süre yatmazsanız fazla sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Bende de oluyor.

Bu olay 1 1.5 yıldır hep başıma geliyor aniden ayağa kalktığımda başım dönüyor ve gözlerim kararıyorum (17 yaşındayım). Birkaç kere bu olay büyüdü bir anda gözlerim kararıyor başım dönüyor pat diye yere düşüyorum yerde elim ayağım titriyor 1 2 saniye sonra geçiyor. 5 dakika önce de bu olayı yaşadım ve kalçamı çok kötü yere vurdum. İnternette biraz araştırma yaptım kan basıncıyla alakalıymış bir anda ayağa kalktığım ve az su içtiğim için oluyormuş artık daha fazla dikkat edeceğim. Sizce bir doktora görünmem gerekir mi? Ben 1 yıla kalmaz biter diye düşünüyorum. Aranızda bilen arkadaşlar varsa beni aydınlatın lütfen. Şimdiden zaman ayırıp yardım eden herkese teşekkürler.

Bende de vardı bu olay demirim de fazla ama bilemiyorum neden olduğunu. Ayağa kalkınca ilk 5 saniye gözüm kararıyor ve bayılacak gibi oluyordum. Hiç egzersiz falan yapıyor musunuz? Ben yürüyüş yapmaya başlayınca düzeldi sorunum.

Bende de vardı bu olay demirim de fazla ama bilemiyorum neden olduğunu. Ayağa kalkınca ilk 5 saniye gözüm kararıyor ve bayılacak gibi oluyordum. Hiç egzersiz falan yapıyor musunuz? Ben yürüyüş yapmaya başlayınca düzeldi sorunum.
hayır hiç egzersiz yapmıyorum bazen futbol oynuyorum. Şimdi aklıma geldi bir ara her gün futbol oynuyordum o ara hiç olmadı koca gün evde sıkışıp kaldığım içinde olabilir teşekkürler
Yeterli beslenmiyorsun.

Aslında az beslenmiyorum beslenmem iyi yemek falan seçmem ama sağlıklı da beslenmiyorum ellerinden geldiğince et, meyve ve sebze almaya çalışıyor ailem ama ekonominin durumu ortada.

Ayağa kalkınca gözlerin kararması demir eksikliği anemisinden kaynaklanıyor olabilir. Kansızlık olarak tanımladığınız hastalıklar ve kalbin yeteri kadar güçlü kan pompalayamadığı her hastalık bu duruma neden olabilir.

Sen ayağa kalkıyorsun ama beynine yeteri kadar kaliteli kan gitmiyor, bu nedenle yeterli oksiyen veya enerjiye ulaşamayan beyin bir süre afallıyor olabilir.

Kansızlığın olmadığına emin misin?

bakınız:
Demir Eksikliği Anemisi

Yeni konular

Geri
Yukarı