Rehber Ayarlarda gözükmeyen MIUI 14'ü yüklemek

Maalesef birçok Xiaomi, Redmi, POCO kullanıcıları cihazlarına MIUI 14 geldiği halde ayarlar üzerinde gözükmüyor.

Picsart_23-04-28_12-26-21-135.jpg

Artık buna bir son verilmeli!

Bootloader kilidine ve bilgisayara gerek yok.
Mesela bir arkadaşımız olsun adı Ahmet. Ahmet Redmi Note 10 Pro kullanıyor (bu rehber tüm Xiaomi cihazlar içindir). Ahmet MIUI 14 duyurulduğunu duydu ve Redmi Note 10 Pro için 3. ayda geleceğini görmüş. 4 ay olmuş ama hala gelmemiş. Ayarlara bakınca hiçbir şey yok. İşte bu sorunu çözmek için buradayım!
Şimdi ilk önce modeli belirliyelim. Örneğin. Redmi Note 10s. Şu siteye girin;
(Giriş isteyebilir. Mi hesabınızı giriniz.)
Buradan arama çubuğundan veya listeden cihazınızı seçin.

Screenshot_20230428-124141.png

Cihazımızı seçtik. Ve böyle bir ekran gelecek.

Screenshot_20230428-124406.png

Eğer V14 yok ise cihazınız için henüz MIUI 14 sürümü gelmemiştir. Bu kenarada kalsın. Şu adımları takip edin;
Ayarlar>cihaz hakkında.
Ve burada ROM sürümümüze bakalım.

Picsart_23-04-28_19-30-26-371.jpg

İşaretlediğim yere bakın. Sizde farklı olacak. Bu aklınızda kalsın. Biz geri dönelim.

Picsart_23-04-28_19-33-37-540.jpg

Cihazımızın ROM koduyla aynı kodu bulun. Ben buldum ve işaretledim. Sizde farklı olacak. İndir diyerek indirin. "downloaded_rom" adlı bir klasör oluşturun ve dosyayı klasöre atın. Şu adımı takip edin.
Ayarlar>cihaz hakkında> MIUI logosuna tıklayınız.

Picsart_23-04-29_12-47-50-945.jpg

1. MIUI logosuna 10 kere art arda basın.
  2. Sağ üst köşedeki 3 noktaya basın.
  3. “Güncelleme paketi seç” tıklayın.
  4. Dosyayı seçin.
  5. Güncelle deyin ve bekleyin.

IMG_20221124_180511-461x1024-1.jpg

IMG_20221124_180527-461x1024-1.jpg

IMG_20221124_180543-461x1024-1.jpg

IMG_20221124_180605-461x1024-1.jpg

IMG_20221124_180619-461x1024-1.jpg

Screenshot_2022-11-24-18-06-28-519_com.android.updater-461x1024-1.jpg

Hiçbir sorumluluğu Technopat ve ben üstlenmiyor.

Veriler kaybolmaz. İstina durumlarda gidebilir.

Herhangi bir sorunda yeni konu açıp beni etiketleyebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230428-124406.png
    Screenshot_20230428-124406.png
    122,4 KB · Görüntüleme: 263
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Benim telefonum Xiaomi Redmi Note 10 Pro. Kaçaktır telefonum, fakat korktuğum olay eğer MIUI 14 yüklersem, SIM veya IMEI gider mi?
Bu durumdan korktuğum için sormak istedim.
Acaba bilginiz varsa bu durum ile ilgili, detaylı yardımcı olur musunuz? "nv data is corrupted" olayı sorun değil, asıl olay güncellemeyi yüklersem ne olacak olayı.
Şimdiden yardımlarınızı bekliyorum sevgili hocalarım.
Telefon kodu ise: Sfkınxm.

Ben telefon diye buna derim işte. Her şeyin yönetimini kullanıcıya veriyor, çok güzel. Apple olsa asla böyle şansınız ve imkanlarınız olmaz.

Merhaba. Benim telefonum Xiaomi Redmi Note 10 Pro. Kaçaktır telefonum, fakat korktuğum olay eğer MIUI 14 yüklersem, SIM veya IMEI gider mi?
Acaba bilginiz varsa bu durum ile ilgili, detaylı yardımcı olur musunuz? "nv data is corrupted" olayı sorun değil, asıl olay güncellemeyi yüklersem ne olacak olayı.
Telefon kodu ise: Sfkınxm
Eğer yüklemek istiyorsani, tavsiyem TWRP ile full backup yapmandır. Sonra bu sürümü yüklemen. Baktın şebeke gitti, yedeği geri yüklersin.

Ben telefon diye buna derim işte. Her şeyin yönetimini kullanıcıya veriyor, çok güzel. Apple olsa asla böyle şansınız ve imkanlarınız olmaz.

Eğer yüklemek istiyorsani, tavsiyem TWRP ile Full Backup yapmandır. Sonra bu sürümü yüklemen. Baktın şebeke gitti, yedeği geri yüklersin.

IMEI gider mi peki? Genelde böyle sorunlar olunca tekrar yaptırmak gerekiyormuş,
TWRP ise nasıl yapabilirim?
Cevap için teşekkür ederim.

IMEI gider mi peki? Genelde böyle sorunlar olunca tekrar yaptırmak gerekiyormuş,
TWRP ise nasıl yapabilirim?
Cevap için teşekkür ederim.
Şöyle deneyimim var.

Elimde Samsung S7 Galaxy Edge var. Kaçak bir cihaz. TWRP yükleyip yedek aldım. Sonra ben bu cihaza Linage OS sürümleri yükledim, Miui yükledim, YunOS yükledim falan ne varsa denedim.

Şebeke gitti, imei gitti ama yedeği geri yükleyince şebeke, imei geri geldi. Bir sorunu olmadı.
Yedeği bilgisayarımda tutuyorum bir de. Ekstra güzelliği burada. İstediğim yerde tutabiliyorum.

Telefon kodu ise: Sfkınxm.

Güncelleme sonrası nv data is corrupted hatası verir ama kolayca bilgisayar üzerinden modem dosyası yüklenilerek sorunsuz olarak kullababilirsiniz. Galiba cihazınız 64 MP olan Hindistan versiyonu.

Güncelleme sonrası nv data is corrupted hatası verir ama kolayca bilgisayar üzerinden modem dosyası yüklenilerek sorunsuz olarak kullababilirsiniz. Galiba cihazınız 64 MP olan Hindistan versiyonu.

Tekrar merhaba. O zaman ben telefonum için hangi MIUI14 sürümünü yükleyeceğim? Bana link atar mısınız?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Tekrar merhaba. O zaman ben telefonum için hangi MIUI14 sürümünü yükleyeceğim? Bana link atar mısınız?

Bu arada sürümüm:

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-10-08-18-56-02-594_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-10-08-18-56-02-594_com.android.settings.jpg
    55,1 KB · Görüntüleme: 42

Bu arada sürümüm:

Bunu indir;

Geliştirici seçeneklerinden OEM kilidini açın (kaçak olduğu için Bootloader açıktır sanıyorum, o yüzden seçenek pasif olacak) ve USB hata ayıklamasını açın.

Rehberdeki talimatları uygulayarak yükle, telefon yeniden başlayacak. "nv data corrupted" hatası verecektir. Ses kısma ve güç tuşuna basılı tutun. Fastboot ekranı gelecektir. Telefonu bilgisayara bağlayın.

Bilgisayara bunu indir;

İndirdiğin dosyayı klasöre çıkart, eğer şifre isterse "haberservis.com" yaz.

Klasörün içindeki "çift tıkla modem yüklensin" adındaki programı aç ve yükle. Modem dosyası yüklenecek. Telefon yeniden başlayacak ve açılması lazım.

Eğer hâlâ aynı hatayı veriyorsa cihaz açılana kadar reboot deyin.

Geri
Yukarı