Aylık 850 TL ile nasıl geçinilir?

Annemle konuştum bana paranın yeterli olacağını söylüyor. Ne kadar yetmediğini söylesem de şu anki düzeni değiştiremiyorum.
Abi tm bölümde okuyorsan bir siyasi partiye katılabilirsin oradan tanıdığı bol olan birini bulsan sana ekstra burs ayarlayabilir hemde mesleki işlerinide kolaylaştırabilir.

Abicim vallahi helal olsun bu yaşında 40 yaşında adamın düşünmediği kadar dert düşünüyorsun. Bizi sizi bu hale düşürenler utansın.
Çok kötü durumda değilim Allah'a şükür. Yazları şehir dışında sanayide çalışıyorum elimde birikmiş param oluyor. Metropolde bana uygun iş bulamadım. İşitme kaybım olduğu için hizmet sektöründe çalışamıyorum. Tabi zor ama isyan etmek çözüm olmuyor isyan etmeyi bırakalı çok oldu.

Dışarıdan yiyeceksen zor ama evde yapacaksan işini görür.
Evde yapıyorum yemekleri. Dışarıda yemek çok pahalıya geliyor. Çok üşendiğim zamanlarda sürekli uygulama geziyorum ama artık internetten sipariş verme işi geçti benim için yakın zamanda uygulamaları sildim.

Son düzenleme:
Çok kötü durumda değilim Allah'a şükür. Yazları şehir dışında sanayide çalışıyorum elimde birikmiş param oluyor. Metropolde bana uygun iş bulamadım. İşitme kaybım olduğu için hizmet sektöründe çalışamıyorum. Tabi zor ama isyan etmek çözüm olmuyor isyan etmeyi bırakalı çok oldu.

Evde yapıyorum yemekleri. Dışarıda yemek çok pahalıya geliyor. Çok üşendiğim zamanlarda sürekli uygulama geziyorum ama artık internetten sipariş verme işi geçti benim için yakın zamanda uygulamaları sildim.
İnternetten hijyen ve sağlık olmayan yemekleri 100 TL üstü 20 TL indirim diyerek beyinsizlere takıyorlar. Dışarıdan yemek nasıl yenir biliyor musun? Lüx bir restorana sevdiğin veya sevdiklerin ile gidersin yemek yersin kaliteli bir nezih ortamda. Dürüm, köşe başı lahmacun vb. bunlara şuan ki ekonomide uygun fiyata sağlıklı yemek mümkün değildir. Evde mutfak varsa bahane aramaya gerek yok. Tamam bende arada bir kaçamak yapıyorum ama yapmayın evde yiyin hem pahalı hem de sağlıksız. Bahane üretene bahane çok.

Kredi alıyorum yılbaşında belki zam gelir 1000TL olursa daha rahatlarım.

Zam geleceğini sanmam uzun zamandır yapmıyorlar. Yapsalarda bugün nasılsan yarın da öyle olacaksın çünkü yılbaşından sonra her şeye gelecekler zamlarla beraber aynı olacak miktari artsa bile alım gücün aynı kalacak.

Makarna tarzı şeylerle idare edeceksin, arada kendine hediye de hazırlayabilirsin, ama bu hediye en fazla kıymalı makarna olur sanırım. Arada bir de Noodle yersiniz eğer seviyorsanız, yani butceniz günde 30 TL civarına tekabül ediyor. Kolay gelsin.

Günlük 28 lira.

Kahvaltıda 2 haşlanmış yumurta + yarım ekmek. 7 lira

Öğlen 250 gram makarna veya pilav + 80 gram tavuk. 10 lira

Akşam 250 gram bezelye, nohut türevi sebze işleri + yarım ekmek.. 11 lira

(Rakamlara pişirme sürecindeki doğal gaz ücreti dahil değildir.)

Tabi hayatın nasıl? Öğrenci misin? İşe mi gidiyorsun? Çalışıyor ve öğle yemeğin karşılanıyor ise daha rahat edersin. Veya devlet okulunda öğrenci isen, ucuza öğle yemeği kapatılabilir. Bir de öğrenci veya çalışan durumunu bilmiyorum. Bir yerlerden ek gelir/hibe alabilirsin. Yemek erzakı veren vakıflar var.

Günlük 28 lira.

Kahvaltıda 2 haşlanmış yumurta + yarım ekmek. 7 lira

Öğlen 250 gram makarna veya pilav + 80 gram tavuk. 10 lira

Akşam 250 gram bezelye, nohut türevi sebze işleri + yarım ekmek.. 11 lira

(Rakamlara pişirme sürecindeki doğal gaz ücreti dahil değildir.)

Tabi hayatın nasıl? Öğrenci misin? İşe mi gidiyorsun? Çalışıyor ve öğle yemeğin karşılanıyor ise daha rahat edersin. Veya devlet okulunda öğrenci isen, ucuza öğle yemeği kapatılabilir. Bir de öğrenci veya çalışan durumunu bilmiyorum. Bir yerlerden ek gelir/hibe alabilirsin. Yemek erzakı veren vakıflar var.
Teşekkürler güzel bir liste olmuş. Aklıma internette dönen Çanakkale yemek menüsü geldi istemsizce.

Geri
Yukarı