Aylık lens 4.aydan sonra kullanılır mı?

Mudymug

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Nvidia GeForce RTX 3070 Ti Founders Edition, İntel Core İ5-13600K, 32 GB 4x8 3200 MHz DDR4 RAM, MSI PRO B660-A DDR4, 500 GB + 1 TB M.2 SSD
Merhaba. 7 aydır kontakt lens kullanmaktayım. Şu an gözümde şeffaf aylık lens var. Ben bu lens ile doktorun da onayı ile 4.ayımı geçirmiş bulunmaktayım. Batma gibi bir sorunla karşılaşmadım ilk günkü gibi kullanıyorum ama bugün gözümde bir kızarıklık gördüm. Bununla ilgili midir değil midir, çöpe mi atmam gerekir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Hijyen açısından temiz tutuyor musunuz?

Ellerimi yıkayıp suyunu yenilediğim kutusunun içine koyup yatıyorum. Sabah aynı şekilde ellerimi yıkayıp kutusundan çıkarıp elime lens suyu sıkıp duruluyorum ve takıyorum. Yeterince hijyenik diye düşünüyorum.

Ellerimi yıkayıp suyunu yenilediğim kutusunun içine koyup yatıyorum. Sabah aynı şekilde ellerimi yıkayıp kutusundan çıkarıp elime lens suyu sıkıp duruluyorum ve takıyorum. Yeterince hijyenik diye düşünüyorum.
Peki, yakın zamanda lens suyu değişikliği yaptınız mı? Konudaki sorunuzu tam anlamak istiyorum. Aylık olan lensi 1 ay geçtiği halde mi kullanmaktasınız?

Peki, yakın zamanda lens suyu değişikliği yaptınız mı? Konudaki sorunuzu tam anlamak istiyorum. Aylık olan lensi 1 ay geçtiği halde mi kullanmaktasınız?

Yaptım evet. Doktorum lensi verirken 3 4 ay süre kullanabilirsin demişti. Ben de aylık olarak satıldığı için bana rahatsızlık vermese de kızarıklığa, veya başka bir rahatsızlığa sebep olur mu onu soruyorum.

Geri
Yukarı