AYT 1 ayda yetişir mi?

2 yıllıkların iş sektöründe hiçbir değeri yok. Lise mezunu olup kendini geliştirenler daha üstte kalıyor.

DGS işi yaş bugün var yarın yok. Mezun her türlü daha iyi. Ben de seninle aynı durumdayım. Bence Full AYT çalışıp 30 üstüne çıkarsak mühendislik gelir. TYT de 50-60 civarı olursa tabii. Ben de staj yapıyorum, benimki akşam 6 da bitiyor 7 de ölü gibi evde oluyorum. Bizim avantajımız m. T. O. K. Var. Eğer kendi alanından bir bölüm ile devam edeceksen kesinlikle MTOK'den seçim yap.

Elektrik ve anestezi gibi bölümlerin iş imkanı oldukça fazla ne alaka hocam?

Elektrik ve anestezi gibi bölümlerin iş imkanı oldukça fazla ne alaka hocam?
Benim staj yaptığım firmada elektrik (teknik) bölümde gördüğüm şey 4 yıllık okuyanlar bile zor bulmuş işi. Sözde iş imkanı fazla. Gir kariyere veya linked1n e bak bakalım. Her 2 yıllık kabul eden ilanda +100 başvuru vardır zaten. Seni bu adamlardan ayıran şey ne olacak?

Benim staj yaptığım firmada elektrik (teknik) bölümde gördüğüm şey 4 yıllık okuyanlar bile zor bulmuş işi. Sözde iş imkanı fazla. Gir kariyere veya linked1n e bak bakalım. Her 2 yıllık kabul eden ilanda +100 başvuru vardır zaten. Seni bu adamlardan ayıran şey ne olacak?

Ben yakında bir firmada ağ güvenliği uzmanı olarak işe başlayacağım. Kimse bana diploma sormadı?

Devlet destekli bir firma. Firma ismi vermem yasak.
Küçük firmalarda adamların işini görüyorsan torpilin de var ise girersin ama büyük firmalarda veya kariyer linkedin gibi bir yerden bulacağın firmalarda diploman yoksa iş bulma oranın düşük. Ayrıca elektrik ile ağ güvenliğinin ne alakası var? Sen bilgisayar-yazılım alanında iş bulmuşsun, elektrik de değil.

Küçük firmalarda adamların işini görüyorsan torpilin de var ise girersin ama büyük firmalarda veya kariyer LinkedIn gibi bir yerden bulacağın firmalarda diploman yoksa iş bulma oranın düşük. Ayrıca elektrik ile ağ güvenliğinin ne alakası var? Sen bilgisayar-yazılım alanında iş bulmuşsun, elektrik de değil.

2 haftalık bir oryantasyon eğitimi olacak eğer beni beğenirlerse işe başlayacağım. Ama yine söylüyorum bana kimse diploma sormadı.

Biliyorum 9 ayda 3K yapılır mı diye konu açtığından beridir konularını okuyorum :)

Evet biraz fazla konu açtım.

Geri
Yukarı