AYT fende yüksek net alabilmek için ne yapmalı?

Fearless0600

Attopat
Daha fazla  
Merhaba, AYT matematikte ortalama 20 net yapıyorum, fende de sadece kimyadan bir şeyler biliyorum. Ortalama fen netim 10, toplam AYT'de 30 net civarı yapıyorum. AYT fene herkes şöyle kolay, böyle kolay diyor da bir tek bana mı zor geliyor? Fende 30 net üstünü zorlamak istiyorum ama nasıl yapacağımı tam olarak bilmiyorum. Önerilere açığım. Bu arada AYT'de geometri ve lti kısmı eksik, onları tamamlarsam 30 üstüne çıkacağıma inanıyorum. Fen için ve genel AYT için tavsiyeleriniz varsa dinlerim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biyotik sistemler al ve hatim et, ekoloji ve genden proteine öğren, fizikte ise elektrik ve manyetizma + 12.sınıfı öğren kimyada da organik, elektrik, gazlar ve bir konu ekle 20 üstü yaparsın.

Fizikte zaten genellikle yorum soruları görüyoruz, konunun mantığını kavrayınca yapılabiliyor sorular. Youtube'da Özcan Aykın var, konuyu mantığıyla güzel anlatıyor, tavsiye ederim.

Kimyada pek bir şey yok bence, Organik ve Modern Atom Teorisi dışında hep formüllerle bir şeyler yapılıyor, soru kalıpları da genellikle az çok belli. Az zaman kaldığı için Sinan İhtiyaroğlu'nu öneririm konu anlatımı için, kısa ve öz anlatıyor.

Biyoloji için pek bir şey diyemeyeceğim, biraz ezber tarafı var maalesef, onda da bol tekrar yapmak gerekiyor.

Benim de tam aksine matematik kötü biraz. Konu dışına çıkmış gibi olacağım ama sen neler önerirsin onun için?

Fizikte zaten genellikle yorum soruları görüyoruz, konunun mantığını kavrayınca yapılabiliyor sorular. YouTube'da Özcan aykın var, konuyu mantığıyla güzel anlatıyor, tavsiye ederim.

Kimyada pek bir şey yok bence, organik ve modern atom teorisi dışında hep formüllerle bir şeyler yapılıyor, soru kalıpları da genellikle az çok belli. Az zaman kaldığı için sinan ihtiyaroğlu'nu öneririm konu anlatımı için, kısa ve öz anlatıyor.

Biyoloji için pek bir şey diyemeyeceğim, biraz ezber tarafı var maalesef, onda da bol tekrar yapmak gerekiyor.

Benim de tam aksine matematik kötü biraz. Konu dışına çıkmış gibi olacağım ama sen neler önerirsin onun için?

Dostum TYT matematik için verebileceğim en net tavsiye bol bol deneme çözümü yapman olur. Ben önceden sürekli soru bankalarıyla boğuşuyordum ve zor soru bankaları olmasına rağmen denemeye girince bir şey yapamıyordum kendime en basit düzeyden denemeler aldım ve bazen günde 2 tane çözüyordum şu an her girdiğim denemede netimi 30 üstüne sabitlemiş durumdayım. AYT matematikte verebileceğim en net tavsiye YouTube'da Eyüp b var o adam dışında kimseyi dinlemene gerek yok başta biraz diline yabancılık çekebilirsin çünkü biraz matematiği yorumlamaya dayalı öğretiyor yorumlama becerisi katıyor insana ve tabii AYT'de denemeden çok TYT'nin aksine bol bol soru bankası bitirmek gerek konuları da sürekli tekrar etmek gerek ben böyle böyle geliştiriyorum bakalım inşallah hedeflerimize ulaşırız.

Dostum TYT matematik için verebileceğim en net tavsiye bol bol deneme çözümü yapman olur. Ben önceden sürekli soru bankalarıyla boğuşuyordum ve zor soru bankaları olmasına rağmen denemeye girince bir şey yapamıyordum kendime en basit düzeyden denemeler aldım ve bazen günde 2 tane çözüyordum şu an her girdiğim denemede netimi 30 üstüne sabitlemiş durumdayım. AYT matematikte verebileceğim en net tavsiye YouTube'da Eyüp b var o adam dışında kimseyi dinlemene gerek yok başta biraz diline yabancılık çekebilirsin çünkü biraz matematiği yorumlamaya dayalı öğretiyor yorumlama becerisi katıyor insana ve tabii AYT'de denemeden çok TYT'nin aksine bol bol soru bankası bitirmek gerek konuları da sürekli tekrar etmek gerek ben böyle böyle geliştiriyorum bakalım inşallah hedeflerimize ulaşırız.
Zaten Eyüp hocadan ilerlettim hem TYT'yi hem de AYT'yi ama netlerde bir artmama durumu var. AYT'de zaten konulara devam ediyorum, Türev ve İntegral kaldı ama TYT Matematiği de boşlamıştım, deneme çözmüyorum. Deneme sıklığını nasıl yapayım sence? Bir de elimde AYT Matematik soru bankası olarak Eyüp Hocanınki, Üç Dört Beş, 3D, Orijinal ve Apotemi fasikülleri var. Nasıl çözeyim sence?

Zaten Eyüp hocadan ilerlettim hem TYT'yi hem de AYT'yi ama netlerde bir artmama durumu var. AYT'de zaten konulara devam ediyorum, Türev ve İntegral kaldı ama TYT Matematiği de boşlamıştım, deneme çözmüyorum. Deneme sıklığını nasıl yapayım sence? Bir de elimde AYT Matematik soru bankası olarak Eyüp Hocanınki, Üç Dört Beş, 3D, Orijinal ve Apotemi fasikülleri var. Nasıl çözeyim sence?
Tytde ben günde 1 branş atıyorum sabahları atıştırmalı niyetine😅

TYT'de ben günde 1 branş atıyorum sabahları atıştırmalı niyetine😅

AYT kaynakların yeterli hatta bayağı üst düzey kitaplar 345 hariç diğerleri piyasanın en zor kaynakları diyebilirim eğer çözemiyorsan senden değil kitaplardandır biraz daha orta düzey kitap çözebilirsin:)

AYT kaynakların yeterli hatta bayağı üst düzey kitaplar 345 hariç diğerleri piyasanın en zor kaynakları diyebilirim eğer çözemiyorsan senden değil kitaplardandır biraz daha orta düzey kitap çözebilirsin:)
Sence içinden seçmece yapayım mı? Çünkü bitmeyebilir gibi geliyor az zaman kaldı.

Sence içinden seçmece yapayım mı? Çünkü bitmeyebilir gibi geliyor az zaman kaldı.

Zaten bitmez dostum o kadar kitap onu bir geçicen 😂😂 şaka bir yana 345 ve Eyüp b yi çöz gir sınava artık ne gelirse, bende şu an Eyüp hocanın kitabını çözüyorum bitmesine az kaldı bundan önce 345 ve sarmalı bitirdim bu 3. kitabım işte.

Geri
Yukarı