AYT matematik 20 net için hangi konuları çalışılmalı?

ElonMuskk

Decapat
Daha fazla  
AYT matematik hedefim 20 netin altına düşmemek ve buna 2 haftada ulaşmak. Yapabildiğim konular şunlar.
Logaritma.
Parabol.
Polinom.
Karmaşık sayılar.
Fonksiyon.
2.dereceden denklem.
TYT bağlantılı konular ve 3 net de geometri.
Ayrıca limit temelin var ve dizileri de ucundan biliyorum. Ama bu iki konuda soru yapamıyorum. Hangi konuları çalışmalıyım. Trigonometri çalışmalı mıyım? Trigonometri kaç günde biter eğer çalışırsam?

Şahsi fikrim trigonometri temel şeyleri kafaya oturtup bunları görsel hafızada işleyebilmekle alakalı. Trigonometrinin kendisi eğer düzgün bir hocadan dinlenilirse gayet kolay bir konu. Zor olan kısmı geometriyle bağlantısını kurabilmek diye düşünüyorum. Buna bağlı olarak konuların bitmesi 3-4 gün oturması ise sürece dahil olarak sınava kadar yetişecektir.

Şahsi fikrim trigonometri temel şeyleri kafaya oturtup bunları görsel hafızada işleyebilmekle alakalı. Trigonometrinin kendisi eğer düzgün bir hocadan dinlenilirse gayet kolay bir konu. Zor olan kısmı geometriyle bağlantısını kurabilmek diye düşünüyorum. Buna bağlı olarak konuların bitmesi 3-4 gün oturması ise sürece dahil olarak sınava kadar yetişecektir.

Teşekkür ederim hocam. 1 ayda fenden 15 20 net yapabilir miyim peki? Şu an 0 sayılırım sadece geçen seneden hatırladığım birkaç konu var.

Teşekkür ederim hocam. 1 ayda fenden 15 20 net yapabilir miyim peki? Şu an 0 sayılırım sadece geçen seneden hatırladığım birkaç konu var.
Tabi ki yapabilirsiniz. Ama düzgün bir çalışma planı yapmalısınız. Cidden emek vermelisiniz. Önünüzde çok kısa bir süreç var. Bundan sonra ciddiye almalısınız. Üstelik 15-20 nete bağlı değil sonuna kadar koymalısınız hedefinizi. Başarılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı