Çözüldü B550 DS3H sisteme Perfan 120H soğutucu uymuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

theaizensama

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba Gigabyte B550 DS3H anakartım var. R5 5600 işlemcim için Perfan 120H soğutucuyu aldım fakat kurulumunu yapamadım ve bir şey fark ettim, anakartı tutması için gönderilen aparat uymuyor. Altında ise LGA 115X yazıyor. Bilgisi olanlar yardım edebilir mi?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    167,4 KB · Görüntüleme: 32
  • image.jpg
    image.jpg
    121,5 KB · Görüntüleme: 21
Çözüm
AMD için bunlar olduğu yazıyor ilk kez kasa topluyorum deneyimsizim kusura bakmayın ama bunları nasıl takacağım hakkında hiç video yok
Aşağıdaki videoyu baz alın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaşlar merhaba Gigabyte B550 DS3H anakartım var. R5 5600 işlemcim için Perfan 120H soğutucuyu aldım fakat kurulumunu yapamadım ve bir şey fark ettim, anakartı tutması için gönderilen aparat uymuyor. Altında ise LGA 115X yazıyor. Bilgisi olanlar yardım edebilir mi?
O Intel braketi çünkü.

@theaizensama Varsa o da zaten bu işlevi görüyor. Soketin üstündeki ve altındaki siyah parçaları sökeceksiniz. Sonra soğutucuyu monte edeceksiniz. Macun sürmeden bir deneme yapın isterseniz, daha garanti olur.

@theaizensama Aparatlar neler?

@theaizensama Varsa o da zaten bu işlevi görüyor. Soketin üstündeki ve altındaki siyah parçaları sökeceksiniz. Sonra soğutucuyu monte edeceksiniz. Macun sürmeden bir deneme yapın isterseniz, daha garanti olur.

@theaizensama Aparatlar neler?
amd için bunlar olduğu yazıyor ilk kez kasa topluyorum deneyimsizim kusura bakmayın ama bunları nasıl takıcam hakkında hiç video yok

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    146,2 KB · Görüntüleme: 11
AMD için bunlar olduğu yazıyor ilk kez kasa topluyorum deneyimsizim kusura bakmayın ama bunları nasıl takacağım hakkında hiç video yok

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm

1 kere izlemem yeterli oldu gerçekten çok teşekkür ederim hocam iyi ki var sizin gibi bilgili insanlar.

hocam şu üstte küçük bir kablo var fanın kenarı onun üstünde dursa birşey olurmu ezilicek diye kenara çektim fanı bu sefer biraz dışarı çıktı

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    123,9 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:

Geri
Yukarı