Babam çok baskıcı

Daha fazla  
Merhaba Technopat ailesi konu başlığından anlaşılacağı gibi babam çok baskıcı, örnekleri saysam bitmez ama kısa şeyler yazayım; mesela bilgisayar açtırmaz, açtırmaz derken hafta sonu 30 dakika, ve saniyesine baka baka veriyor o süreyide. Zaten oyunu açması 10 dakika maç bulma 2 dakika desek sadece 20 dakika oynayabiliyorum ve kendisi hiç teknoloji falan anlamaz. İnternet onun için adeta ayrı bir gezegen. İnternetsiz hayatta kalıyor adam kısacası sadece telefon kullanıyor aramak için oda. Mesela bir ara gizli oyun oynamayı denemiştim yakaladı. Falan filan. Mesela geçen sene LGS sınavına girdim matematikten 20 sorudan 12 doğru 6 yanlış yaptım diye telefonumu büktü modemin antenini falan söktü ve 1 ay dışarı çıkmamı yasakladı yaz ayında arkadaşlarım ile dışarı çıkmak istiyorum dediğimde de 'düşük' almasaydın diyor 395 aldım yani düşük olabilir ama berbat vahim rezil bir şey değil. Arkadaşlarım 270 falan alınca yeni bilgisayar falan almışlar ben ilkokuldan ortaokula kadar Full takdir getirdim ve şu an 9.sınıfın ilk döneminde takdir + onur aldım bırak hediyeyi yüzüne bakmadı sadece karnedeki düşük notlara bakıp "bunları yükselt" dedi. Dediğim gibi daha çok örnek var ama yazmak uzun sürer.
2 arkadaşı vardı haftada bir çıkardı bende oynardım o sırada ama şimdi küsmüş onlara hep evde.

İlk kez içimi döküyorum, çünkü kimse ciddiye almıyor inşallah sizi sıkmamışımdır.
Bunu yazarken bile 3 defa elimde telefon var mı diye kontrol etmeye geldi adım seslerinden telepatik şekilde anladım babam olduğunu. 😀

Dostum annen bir şey demiyor mu? Yada karşı çıkmayı denedin mi. Denesen muhtemelen sonuç vermeyecek gibi. Ne desem boş fakat bilemiyorum ilk kez karşılaştım bu kadar baskıcı bir baba ile.

Sosyal hayatına arkadaşlarınla iletişim kurmanı engellemiyor anladığım kadarıyla oyun bağımlısı bir asosyal olmanı istemiyor. Anne baba sözü dinle daha bak 9'a ya da 10 gidiyorsun tam anlamadım orasını ama baban sadece bilgisayara telefona laf ediyorsa vardır bir bildiği sen başkalarına bakıp baş kaldırma kimseye, bilesin ki kimse seninle aynı evde yaşamıyor.

Ekleme:
Kardeş ben senin ismine şimdi baktım okumamıştım nickini de bu nick nedir aga borsa kaplanı 31 ve 69? Sen de pek hayırlı durmuyorsun.

Üniversiteye gidene kadar katlanın. Ne yazık ki başka pek bir çözüm yolu yok. Eğer dinleyeceğini düşünüyorsanız içinizi ona da dökebilirsiniz, belki biraz empati kurar.

Köprüden geçene kadar ayıya dayı diyeceksin yapacak bir şey yok. Bazı babalar böyle ama düşünme ki seni sevmiyor senin iyiliğin için istiyor çevremde çok telefon bağımlısı var bende dahil. Hiç bu konuyu konuştunuz mu babanızla?

Karşı çıksam şiddet gösterecek adam Gym'e gidiyor bir koysa duvara yapışırım 😀
Hocam konuştunuz mu daha önce karşı çıkmak dediğimiz gidip de babanıza bağırmayın yani tabi kızar.

Sonra bi bakarız haberlere "şok şok şok, technopat isimli forumda çocuklar şiddete yönlendiriliyor" cart curt

Sosyal hayatına arkadaşlarınla iletişim kurmanı engellemiyor anladığım kadarıyla oyun bağımlısı bir asosyal olmanı istemiyor. Anne baba sözü dinle daha bak 9'a ya da 10 gidiyorsun tam anlamadım orasını ama baban sadece bilgisayara telefona laf ediyorsa vardır bir bildiği sen başkalarına bakıp baş kaldırma kimseye, bilesin ki kimse seninle aynı evde yaşamıyor.

Notlarım düşük geldiği zaman ya da istemediği bir şey yaptığım zaman dışarı çıkmamı yasaklıyor ve kafa dağıtmak için oyun oynamak istiyorum ama oda olmuyor.

Hocam konuştunuz mu daha önce karşı çıkmak dediğimiz gidip de babanıza bağırmayın yani tabi kızar.

Sonra bi bakarız haberlere "şok şok şok, technopat isimli forumda çocuklar şiddete yönlendiriliyor" cart curt
Sıkıntı konuşmaya korkmam zaten 😀

Geri
Yukarı