Bannerlord Beklentinizi Karşıladı mı?

Valla zaten bannerlord'dan kimse piyasanın en iyi grafiklerini beklemiyor. Grafik olarak da en iyi değil ama kötü de değil. İdare eder. Yenilikler tam olarak nedir çıkınca göreceğiz ama ilk izlenim olarak ve türünde pek de alternarifi olmadığı için bana kafi geldi. Oyun mekanikleri gördüğüm kadarıyla güzel gibi. Umarım o vuruş hissini daha gerçekçi ve zevkli yapabilmişlerdir. Atın hareketleri, yelesi falan güzel yapılmış. Biraz item sistemi geliştirilmiş. Kuşatma detaylandırılmış. Sağlıklı bir yorum yapmak için bence çok erken. Yerli bir iş olduğu için bir oyuncu olarak gurur duyuyorum ben. Çok uçuk bir rakam olmazsa (max. 100TL) alır oynarım.

Keşke beklentilerinizi de yazsanız, ne beklediniz ne çıktı?
Ben kozmetik olarak yetersiz buldum. daha güzel görseller sunulabilir imiş. Onun dışında çok da bir beklentim yoktu sonuç da halihazırda yıllardır oynadığımız oyunun ikincisi. Ne kadar farklı olabilir ki?

Ben kozmetik olarak yetersiz buldum. daha güzel görseller sunulabilir imiş. Onun dışında çok da bir beklentim yoktu sonuç da halihazırda yıllardır oynadığımız oyunun ikincisi. Ne kadar farklı olabilir ki?
Yanlış hatırlamıyorsam geliştirme aşamasındaymış. Belki ters köşe yapacaklar?

Oyunu yapan ekip ortada. 100-150 kişilik bir ekip. Diğer büyük oyun firmaları gibi 1000-2000 kişilik profesyonel ekip yok. Yapımcı işi yaparken öğreniyoruz, gelen arkadaşlar çok deneyimli değil burada öğreniyorlar diyor. Ortada bir emek var ve bence çok başarılı olmuş. Türk oyunu olması ve bu denli başarılı, beklentinin yüksek olması gurur verici. Trailer ve incelemeleri izledim. Grafikler, dinamikler, at sürüşleri, yönetim, dövüş sistemi, ölüş animasyonu hepsi başarılı. Ülkemizde çok fazla korsan oyuncu var. Bu insanların emeğinin karşılığını alabilmesi için orjinal almamız gerek. Umarım fiyatlar uygun olur ve tüm oyuncuların yüzü güler. Benim beklentimi karşıladı. Herkesin kişisel görüşü farklı olabilir, saygı duyarım.

Neden bu kadar beklentiye girdiniz anlam veremiyorum. 7-8 yıl oyunun geliştirilmiş olması mükemmel bir oyun ortaya çıkacağı anlamına gelmiyor. Gördüğüm kadarıyla TaleWorlds ortalama bir oyun yapmış, güzel de olmuş. Oyun gördüğümden kötü çıkarsa zaten Türk oyunu olması umurumda olmaz gerekli eleştiriyi steam sayfasında yaparım. Benim asıl merak ettiğim konu ne bekliyordunuzda bulamadınız yazın görelim çok merak ettim.

Oyunun grafiklerine niye bu kadar taktınız anlamıyorum. Bu oyunun asıl olayı grafikleri değil, mekaniği. Ayrıca oyunun erken erişime açılmasına daha 7 ay var ve bu süre boyunca grafiğe odaklanacaklarını açıkladılar.

Yapımcı işi yaparken öğreniyoruz, gelen arkadaşlar çok deneyimli değil burada öğreniyorlar diyor.

Bu kısım kullanıcıları neden ilgilendirsin ki? Deneyimli değillerse deneyimli olan insanları işe alsınlar. Sonuçta ortada bir beklenti var. O beklentiyi de işi bilmeyen adamlarla karşılayamayacağın aşikâr. Çok saçma bir açıklama olmuş bence.

Bu insanların emeğinin karşılığını alabilmesi için orijinal almamız gerek.

Bizim de verdiğimiz paranın karşılığını alabilmemiz için adam akıllı bir şey çıkarmaları gerekiyor. Ama gel gör ki, sonuç ortada.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı