Bannerlord Döngüsü!

Halil1905

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Bugün oyunun nasıl bir döngüye girdiğini ve bundan nefret ettiğimi yazmak istiyorum. Krallığımı kurdum lordlarımı çektim ve artık ordu halinde saldırıya geçmeye başladım. Bir derken iki derken üç dört tane lordu resmen 5 - 10 defa esir aldım ve zindana postaladım. Oyun içerisinde bir iki gün geçmeden birden kaçıp tekrar ordu kurduklarını gördüm ve bu istisnasız başıma 10 defa geldi. Şimdi ben bu lordları infaz etsem "onursuz" ve aile üyeleriyle papaz olacağım etmesem başıma bela olacaklar. Son güncellemeden sonra ise iyice delirtti oyun... İlişkim üst düzey olan klanlar birden krallığımı terk edip düşman safına geçtiler, neyse olur böyle şeyler deyip yeni lord arayışına gittim ve neler gördüm. Adam benim krallığıma geçmek için benim servetimin resmen 5 - 10 katını istiyor haliyle veremeyince gelmiyor. Sonuç olarak oyun döngüye girdi ve resmen nefret ettim.

Bugün oyunun nasıl bir döngüye girdiğini ve bundan nefret ettiğimi yazmak istiyorum. Krallığımı kurdum lordlarımı çektim ve artık ordu halinde saldırıya geçmeye başladım. Bir derken iki derken üç dört tane lordu resmen 5 - 10 defa esir aldım ve zindana postaladım. Oyun içerisinde bir iki gün geçmeden birden kaçıp tekrar ordu kurduklarını gördüm ve bu istisnasız başıma 10 defa geldi. Şimdi ben bu lordları infaz etsem "onursuz" ve aile üyeleriyle papaz olacağım etmesem başıma bela olacaklar. Son güncellemeden sonra ise iyice delirtti oyun... İlişkim üst düzey olan klanlar birden krallığımı terk edip düşman safına geçtiler, neyse olur böyle şeyler deyip yeni lord arayışına gittim ve neler gördüm. Adam benim krallığıma geçmek için benim servetimin resmen 5 - 10 katını istiyor haliyle veremeyince gelmiyor. Sonuç olarak oyun döngüye girdi ve resmen nefret ettim.

Oyun 1 yıla anca düzelir döngüsü FPS sıkıntısı dialoglar karakter düzenleme falan 1 yıla ancak olur oyun duan tam sürm değildir.

Ben de oyun başı bilmediğim için herkesi kesip biçtim, birden onur -2 oldu. Böyle olunca tabii savaştığım bütün lordları salmaya başladım, infaz ettiğimin en az 10 15 katını göndermişimdir fakat değişen bir şey olmadı. Yanıma lord çekmeye çalışıyorum onursuz olduğum için zaten çok zor, çektiğim Lord'a bir süre sonra toprak veriyorum hemen ardından toprakla birlikte krallık değiştiriyorlar... Sorsan onlar onurlu biz düşmanlarımıza acısız bir ölüm verdiğimiz için onursuzuz.

Oyunda diploması gibi kısımlar daha tamamlanmamış. Bence oyunda bu tür şeyler tamamlanana kadar kral olarak oynamak can sıkıcı olur. Ben bağımsız bir karakter yarattım, zengin olunca gittim bir lorddan kalesini satın aldım ve krallık da kurmadım. Kendi çapımda o turnuva senin, bu çapulcu benim diye dolaşıp duruyorum. :D

1 defa kral olmak için çalıştım, tüm Batanya'yı ele geçirdim ve 7 klan ile birlikte müthiş bir düzen kurdum. Tamamen rastgele, hiçbir neden olmaksızın bana açılan savaşlardan, lordların aptallıklarından ve diplomasi diye bir şeyin gerçek anlamda olmamasından dolayı kafayı yedim. Monitörleri tekmeleyecektim.

Oyunda birçok mantık hatası var.

Zindana attığın lordun 2 günde kaçması bir saçmalık mesela. İlla kaçacaksa herif en azından hatırı sayılır bir gün zindanı tatması gerek.

Herkes herkesin kuzeni, yiğeni, torunu, bacısı bilmem neyi. Adam Güneyli, kellesini alıyorsun Kuzeyli adam bilmem neyi çıkıyor hop bakmışsın ilişki -100. Hadi birkaç kere denk geldi hep mi böyle olur?

İmparatorluklar kafalarına göre savaş açıp barış yapıyor. Hadi savaş tek taraflı açılabilir de benim bildiğim barış çift taraflı olur. Bize soran eden yok, kralım lan ben kralım. İpleyeceksiniz beni.

Lordları yönetememek büyük eksiklik. Kafalarına göre takılmaları can sıkıcı bence.

Bunlar gözüme çarpan detaylar oldu. Daha çok ekmek yemesi lazım.

Kaç yıl geçmiş ama hala aynı, döngü oyunun kaçınılmaz son sanırım. Köşe kapmaca, daha doğrusu şehir kapmaca oyunu. Az önce bir şehir 2 3 kez el değiştirdi. Bir ben alıyorum, bi onlar. :D Evet onların eli de armut toplamasın ordu kursun şehir alsın ama sıkıntı bahsettiğin gibi esir alma sisteminde.
Tek tek avlasan da, ordu kurup koca ordularını yok etsen de elbet kaçıp tekrar karşına çıkabiliyorlar. Esir düşürdüğümüz lordlara oyun ya uzun bir süre asker toplayamama cezası vermeli ya da kelle alma cezalarını indirgemeli.

2022'de ve bu sene 2 ayrı uzun oynayış gerçekleştirdim. 2022'de de bu sene de aynı sinir bozucu şeyleri yaşadım. Sanırım bu oyun böyle oynanmıyor. 1 birlik yapacaksın, paralı asker olarak gezeceksin. Ufak tefek görevlerle, klanını kendi soyunla baya büyütüp işte o zaman torunlarınla bu fetih işlerine girişeceksin. 😶‍🌫️😶‍🌫️ Zira aldığın şehirlere kalelere vali yerleştirmek ve yönetim, sınırlı yoldaşlarla imkansız.

Maalesef adamların lortlarını kendine bağlamak dışında bir çözümünü bulamadım. Bir de bütün yoldaşları lort yapmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı