Bannerlord'da nasıl kale alınır?

Davinci_1

Centipat
Daha fazla  
Selamünaleyküm ben Bannerlord'da diğer YouTuber'ları görüyorum adamlar 100-200 orduyla kale alıyorlar ama ben o kadar orduyla kale almaya çalıştığımda o ülkenin ne kadar ordusu varsa üstüme çullanıyor. Bu sorun yüzünden oyunu bırakma derecesine geldim birisi yardım etsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamünaleyküm ben Bannerlord'da diğer YouTuber'ları görüyorum adamlar 100-200 orduyla kale alıyorlar ama ben o kadar orduyla kale almaya çalıştığımda o ülkenin ne kadar ordusu varsa üstüme çullanıyor. Bu sorun yüzünden oyunu bırakma derecesine geldim birisi yardım etsin.
Kaleyi az ordu ile alacaksanız duvarların yıkılmasını beklememeniz gerekiyor. Hatta sadece kuşatma kulesi ve koçbaşı yapıp saldırıyı direkt kendiniz yönetmeniz gerekiyor. Diğer türlü çok beklediğiniz zaman tüm krallık üstünüze yapışır. Kaleyi aldıktan sonra da kale içinde bir süre bekleyin ki rakip krallık tekrar almaya kalkarsa savunabilesiniz.

Edit: Ek olarak bilginiz olsun diye yazıyorum eğer tüm askerleriniz son seviye ise kendinizden 2 veya 3 kat ordulara da kafa tutabilirsiniz. Şahsen ben kendim 300-400 ordu ile 1-1.5K ordulara kafa tuttuğuma ve yendiğime şahit oldum. Tabii savaşta siz düşerseniz ordunun tüm morali ve saldırı stratejisi bozuluyor, kendi yönettiğiniz savaşlarda kesinlikle ölmemelisiniz. Eğer asker gönder diyecekseniz de yeteneklerden Taktik bölümünü geliştirmelisiniz yoksa asker gönder seçeneğinde çok kayıp verirsiniz.

Önce kale almaktansa 1000,1500 kişilik ordu oluşturun sonra rakip ordu bulun aynı derecede onu kesin. Daha sonra kaleye kuşatma koyun bu sayede ordu toplamaları zaman alır.

Kaleyi az ordu ile alacaksanız duvarların yıkılmasını beklememeniz gerekiyor. Hatta sadece kuşatma kulesi ve koçbaşı yapıp saldırıyı direkt kendiniz yönetmeniz gerekiyor. Diğer türlü çok beklediğiniz zaman tüm krallık üstünüze yapışır. Kaleyi aldıktan sonra da kale içinde bir süre bekleyin ki rakip krallık tekrar almaya kalkarsa savunabilesiniz.

Edit: Ek olarak bilginiz olsun diye yazıyorum eğer tüm askerleriniz son seviye ise kendinizden 2 veya 3 kat ordulara da kafa tutabilirsiniz. Şahsen ben kendim 300-400 ordu ile 1-1.5k ordulara kafa tuttuğuma ve yendiğime şahit oldum. Tabii savaşta siz düşerseniz ordunun tüm morali ve saldırı stratejisi bozuluyor, kendi yönettiğiniz savaşlarda kesinlikle ölmemelisiniz. Eğer asker gönder diyecekseniz de yeteneklerden taktik bölümünü geliştirmelisiniz yoksa asker gönder seçeneğinde çok kayıp verirsiniz.

Nasıl yani mancınık yapımını başlattığımda kalede savaşırken bile yapımı devam ediyor mu?

Geri
Yukarı